Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz naszą nową reprezentantką [WIDEO] »
Strona Główna > Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz naszą nową reprezentantką [WIDEO]

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz naszą nową reprezentantką [WIDEO]

Wybraliśmy naszą nową reprezentantkę na Eurowizji Junior 2022. Co wiemy o Laurze Bączkiewicz ?

Wybraliśmy kandydatkę na Eurowizję 2022

Laura Bączkiewicz wygrała tegoroczny programSzansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” i tym samym będzie dumnie występowała w naszych barwach na Eurowizji Junior 2022 w Erywaniu. W finale o zwycięstwo walczyła z trójką wokalistów: Natalią SmaśAleksandrem Malągiem oraz Idą Wargskog.

Tak wyglądała finałowa rywalizacja

Finałowa czwórka w pierwszej części programu zaprezentowała przed jury oraz telewidzami covery: „Rain On Me” Ariany Grande i Lady Gagi„Somebody” Sary James„Arcade” Duncana Laurence’a oraz „Hold my hand” Lady Gagi. Werdykt należał do komisji zasiadającej w studio oraz widzów głosujących za pośrednictwem sms-ów.

Do drugiej części konkursu przeszła Laura oraz Olek, którzy zaśpiewali kompozycje przygotowane z myślą o konkursie. Ostatecznie to piosenkaTo the moon” / „Lot na księżyc” zaśpiewana przez młodą wokalistkę spodobała się najbardziej i dała jej szansę na reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior 2022.

Kim jest nasza nowa reprezentantka?

Laura Bączkiewicz ma 11 lat i mieszka na co dzień w Koninie. Szerszej publiczności dała się poznać w 5. edycji programu „The Voice Kids„, gdzie dotarła do finałowej dziesiątki. Serca jury programu zdobyła, śpiewając piosenkę „Dancing Queen” z repertuaru Abby. Śpiewu uczy się pod okiem instruktorów w Studiu Piosenki Estradowej Hit.

Kiedy i gdzie możemy oglądać Eurowizję Junior 2022?

Konkurs Eurowizji Junior 2022 w tym roku odbędzie się 11 grudnia w Erywaniu. W ubiegłym roku zwyciężyła w Paryżu wokalistka Malena z piosenką „Qami Qami„, wygrywając z naszą reprezentantką – Sarą James.

Polecamy również: