Garou w repertuarze Joe Dassina [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Garou w repertuarze Joe Dassina [WIDEO]

Garou w repertuarze Joe Dassina [WIDEO]

Po złożeniu hołdu twórcom wytwórni Motown, Garou postanowił zmierzyć się z twórczością francuskiego giganta: Joe Dassina. Jego pierwsza propozycja to „À toi”.

Sukces medleya poświęconego piosenkom Joe Dassina podczas ostatnich koncertów Garou, podsunął mu pomysł nagrania pełnego albumu. 

Jako dziecko byłem kołysany do snu przez Joe Dassina. Na tym albumie chciałem wrócić do jego korzeni, zachowując jednocześnie zabawną stronę i słodkie szaleństwo wielkich, popularnych tytułów.

– mówi Garou, któremu muzyka legendy towarzyszyła przez całe życie. Teraz nadeszła jego kolej, aby przybliżyć jego twórczość nowej publiczności.

Garou i jego muzycy, w tym gitarzysta Celine Dion, Kaven Girouard, nagrali płytę w „studio-stodole” w samym sercu lasu Quebecu. Wszystkie 13 utworów oddaje cześć muzycznym korzeniom wielkiego miłośnika amerykańskiej muzyki.

Premiera płyty zaplanowana jest na 4 listopada.

Garou już w tym miesiącu odwiedzi Polskę. Artysta da cztery koncerty: 18 października w Warszawie (COS Torwar), 20 października we Wrocławiu (Hala Stulecia), 21 października w Zabrzu (Dom Muzyki i Tańca) i końcu 23 października w Gdańsku (ERGO Arena).

Polecamy również: