Goran Bregović powraca z singlem "A Moment of Melancholy” 
Strona Główna > Goran Bregović powraca z poruszającym singlem „A Moment of Melancholy” 

Goran Bregović powraca z poruszającym singlem „A Moment of Melancholy” 

Goran Bregović już od przeszło 50 lat zdobywa uznanie na Bałkanach i poza nimi. Teraz wydaje najnowszy singiel „A Moment of Melancholy” z nadchodzącej płyty „The Belly Button Of The World”. Premiera albumu zaplanowana jest na 19 maja.

Goran Bregović wykorzystał pandemię, aby zamknąć się w studiu i stworzyć nowy album. Piosenki zostały napisane z myślą o skrzypcach, orkiestrze symfonicznej, męskim sekstecie oraz jego Orkiestrze Weselno-Pogrzebowej. „The Belly Button Of The World” jest klasyczna, dzika, a przede wszystkim – zupełnie niespodziewana.

Artysta podzielił się pierwszym singlem „A Moment of Melancholy”, który promuje nadchodzący album. Możecie go posłuchać poniżej.

Goran Bregović zapowiada nowy album

Goran Bregović do 1989 roku grał w jednym z najpopularniejszych jugosłowiańskich zespołów Bijelo Dugme. Nawiązał bliską współpracę z wybitnym reżyserem, Emirem Kusturicą, której owocem były wybitne filmy „Czas Cyganów”, „Arizona Dream” i „Underground”. Za muzykę do ostatniego obrazu, Bregović otrzymał w 1995 roku Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. Nagrywał z Iggym Popem, Cesárią Évorą, Ofrą Hazą, Scotem Walkerem, Gogol Bordello.

W Polsce niezwykle popularny i ceniony za współpracę z Kayah, z którą nagrał takie przeboje jak: „Prawy do lewego”, „To nie ptak” czy „Byłam różą”. Wielkim sukcesem okazała się także współpraca Bregovića z Krzysztofem Krawczykiem, zwieńczona albumem „Daj mi drugie życie” z niezapomnianym przebojem „Mój przyjacielu”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *