Gratka dla fanów Harry'ego Pottera. Grób Zgredka naprawdę istnieje!
Strona Główna > Gratka dla fanów Harry’ego Pottera. Grób Zgredka naprawdę istnieje!

Gratka dla fanów Harry’ego Pottera. Grób Zgredka naprawdę istnieje!

Fani Harrego Pottera będą wniebowzięci! W Walii, na plaży Freshwater West, znajduje się grób filmowego Zgredka. Już dziś można go odwiedzić i oddać mu cześć. Zarządcy plaży proszą jednak, aby nie zostawiać na plaży… skarpet! Wszakże jest on już wolnym skrzatem.

Zgredek jest jedną z ulubionych postaci fanów „Harry’ego Pottera”. Kto z nas nie polubił sympatycznego skrzata, który pomagał młodemu czarodziejowi w walce ze złem? Komu nie zakręciła się w oku łezka, gdy został on raz na zawsze „uwolniony”? Jego bohaterska śmierć w ostatniej części sagi była niezwykle bolesna dla widzów. Na plaży w Walii znajduje się symboliczny grób tego domowego skrzata. Cieszy się on olbrzymią popularnością fanów „Pottera”. Chętnie odwiedzają oni to miejsce i zostawiają po sobie pamiątki.

Zobacz także: TVP uderza w Natalię Janoszek. Zapomnieli, na co jej pozwalali

Gdzie znajduje się grób Zgredka?

Nagrobek to samowolne dzieło fanów sagi o młodym czarodzieju – „Harry’ego Pottera”. Powstał on w celu oddaniu hołdu zmarłemu elfowi. Grupa przyjaciół po obejrzeniu ostatniej z ekranizacji, postanowiła odnaleźć miejsce, gdzie kręcono scenę pochówku skrzata. Plaża Freshwater West znajduje się niedaleko Pembrokeshire. Jest ona oddalona o około dwie godziny autem od stolicy Walii – Cardiff. Miłośnicy sagi wiernie odwzorowali nagrobek z filmu.

Zobacz także: Wcale nie Whitney Houston! Tak brzmi oryginał „I Will Always Love You”

Turysto, szanuj przyrodę!

Od kilku lat plaża Freshwater cieszy się ogromną popularnością miłośników serii o młodym czarodzieju. Odwiedza ją wielu turystów, którzy zostawiają przy nagrobku malowane kamienie, maskotki, a nawet… skarpetki. Podarowanie elementu garderoby – ten gest odznaczał bowiem uwolnienie skrzata domowego spod władzy obecnego pana. Pamiątki pozostawione na plaży szkodzą jednak faunie i florze okolicy.

Przedmioty takie jak skarpetki, bibeloty i odpryski farby z malowanych kamyków mogą dostać się do środowiska morskiego i łańcucha pokarmowego i narazić na niebezpieczeństwo dziką przyrodę – napisała w oficjalnym oświadczeniu organizacja National Trust.

Organizacja zachęca jednocześnie do robienia zdjęć i niepozostawiania po sobie żadnych przedmiotów.

Plaża Freshwater jest prawnie chronionym obszarem chronionym, domem dla wielu dzikich zwierząt, w tym jaszczurek, storczyków i rzadkich ptaków gniazdujących na ziemi. Okolica grobu Zgredka jest także domem dla dużych fok szarych, morświnów i jednych z największych populacji ptaków morskich na świecie.

Zobacz także: Grzegorz Turnau uroczo o swojej wnuczce. To córka Marka Kondrata