"Hammersmith”: Scorpions nowym singlem oddają hołd londyńskiej świątyni rocka » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Hammersmith”: Scorpions nowym singlem oddają hołd londyńskiej świątyni rocka

„Hammersmith”: Scorpions nowym singlem oddają hołd londyńskiej świątyni rocka

Legendarny rockowy zespół Scorpions prezentuje najnowszy utwór „Hammersmith”.

Nowy singiel Scorpions to nie tylko hołd dla kultowej sali koncertowej w londyńskiej dzielnicy o tej samej nazwie. To także współczesny manifest entuzjazmu dla hard rocka, korzeni ich sławy i oryginalnego metalu.

Ta piosenka cofa nas do czasów, kiedy graliśmy w najmniejszych klubach, marząc o występie w świątyni rocka, Hammersmith Odeon.

— powiedział wokalista i autor tekstu Klaus Meine.

Posłuchaj utworu:

Skomponowana przez założyciela Scorpions, Rudolfa Schenkera, byłego perkusistę Motörhead Mikkeya Dee i Magnusa Axa, piosenka daje Klausowi świetną okazję do udowodnienia, że ​​jego głos wciąż robi wrażenie. Niemal brutalny początek utworu, w którym słychać Mikkeya, otwiera scenę dla wokalnych wędrówek Klausa. Zmieszany z harmonicznymi riffami, wielokrotnie przerywany agresywną perkusją „Hammersmith” wyróżnia się na tle repertuaru zespołu, podczas gdy gitarzysta kapeli, Matthias Jabs, mistrzowsko prowadzi utwór do końca.

Scorpions to jeden z najważniejszych rockowych zespołów ostatnich dekad. Nie tylko zdefiniowali klasyczne rockowe brzmienie, ale i sprzedali 120 milionów płyt, zagrali 5 tysięcy koncertów i nagrali wiele ponadczasowych klasyków, w tym legendarny „Wind of Change” – jeden z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów, a przede wszystkim utwór będący synonimem jednego z najważniejszych momentów w historii. Do sukcesów Scorpions należy dodać liczne nagrody, w tym gwiazdę na Rock Walk of Fame w Hollywood i takie klasyki jak „No One Like You”, „Rock You Like A Hurricane” czy „Still Loving You”.

Polecamy również: