Strona Główna > HBO MAX: Nowe filmy, których nie możesz przegapić [WRZESIEŃ 2022]

HBO MAX: Nowe filmy, których nie możesz przegapić [WRZESIEŃ 2022]

Sprawdźcie, jakie nowe produkcje pojawią się na platformie HBO GO we wrześniu 2022 roku. Przed nami kilka ciekawych premier. No to zaczynamy!

„Top Gun” (1 września)

Kasowy szlagier filmowy, brawurowo łączący dynamiczną akcję, romans, przebojową muzykę oraz imponujące, zapierające dech w piersiach zdjęcia powietrznych akrobacji. Miarą sukcesu filmu były nie tylko pełne kina, ale i rekordowa liczba chętnych do służby w marynarce. Szkoła lotnictwa marynarki to wylęgarnia młodych orłów. Jeden z nich to „Maverick” Michaell (Tom Cruise), szalony i ambitny pilot, gotowy na wszystko, by być najlepszym. Pomaga mu w tym piękna instruktorka (Kelly McGillis), a lekcje z nią wkrótce przenoszą się poza klasę.

„Elvis” (2 września)

Historia Elvisa Presleya (Austin Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem(Tom Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

„Licorice Pizza” (11 września)

Młodzieńcze zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle wielkich przemian kulturowych czasu. W rolach głównych Alana Haim i Cooper Hoffman, a także Sean Penn, Maya Rudolph, Bradley Cooper.

„Niespokojni” (11 września)

Leïla i Damien bardzo się kochają. Mężczyzna żyje w rytmie swojej choroby od epizodów maniakalnych do zapadania się. Leïla podąża za nim. Przychodzi jednak moment, kiedy nie jest już w stanie pogodzić bycia kochanką, żoną, matką i pielęgniarką. Choroba zaczyna zajmować w ich relacji tyle miejsca, że nie starcza go na nic innego. Romantyczna relacja pryska jak bańka mydlana. Jedno z nich wydaje się nieobecne w związku, a drugie w niego nadmiernie inwestuje. Co robimy, kiedy ta druga osoba nie jest tym, kim wydawało się nam, że jest? Kończymy relację czy właśnie dopiero zaczynamy?

„Vera śni o morzu” (24 września)

Film Kaltriny Krasniqi, zdobywca Nagrody Ingmara Bergmana dla najlepszego debiutu na festiwalu w Göteborgu, konsekwentnie rozsupłuje węzeł patriarchalnych zależności, których zakładniczkami są kobiety. Pozornie skonstruowany na kontraście pomiędzy wyemancypowaną Prisztiną i zakleszczoną w tradycji prowincją, dowodzi, że cała kosowska nowoczesność osadzona jest na przegniłych fundamentach korupcji, zmowy i mizoginii.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.