"Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen”: Artyści w wyjątkowym hołdzie dla Leonarda Cohena [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen”: Artyści w wyjątkowym hołdzie dla Leonarda Cohena [WIDEO]

„Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen”: Artyści w wyjątkowym hołdzie dla Leonarda Cohena [WIDEO]

Firma Blue Note Records ogłosiła na 14 października 2022 roku premierę „Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen”. Kolekcję wspaniałych wykonań utworów Leonarda Cohena wykonają uznani artyści tacy jak Norah Jones, Peter Gabriel, Gregory Porter, Sarah McLachlan, Iggy Pop, Mavis Staples i wielu innych.

Album został wyprodukowany przez Larry’ego Kleina, który prezentuje oszałamiające interpretacje utworów legendarnego poety i wokalisty – Leonarda Cohena, zarejestrowane przez niezwykłą grupę wokalistów: Norah Jones, Petera Gabriela, Gregory’ego Portera, Sarah McLachlan, Lucianę Souzę, Jamesa Taylora, Iggy’ego Popa, Mavis Staples, Davida Graya i Nathaniela Rateliffa. Posłuchaj wysublimowanej wersji utworu „Coming Back to You”, dostępnej w serwisach cyfrowych.

Leonard Cohen był moim przyjacielem od 1982 roku, a w ciągu ostatnich 15 lat swojego życia stał się bliskim przyjacielem. Był prawdopodobnie najmądrzejszym i najzabawniejszym przyjacielem, jakiego miałem i kimś, kogo bardzo lubiłem pod każdym względem. Po jego śmierci często uczestniczyłem w wykonaniach jego piosenek przez innych artystów z którymi pracowałem. Jednym z powodów jest oczywiście to, że te piosenki są tak dobre – w pewnym sensie Leonard jest najlepszym autorem piosenek popowych w historii – ale innym powodem była ciągła obecność jego muzyki wokół mnie.

– mówi Klein.

Tak więc, Klein postanowił stworzyć album z utworami Cohena, zapraszając do współpracy wokalistów reprezentujących różne stylistyki oraz wyjątkowy zespół muzyków jazzowych lub – jak to ujął – „grupę artystów tworzących w niezwykle kreatywny sposób język dźwiękowy współczesnego jazzu”: gitarzystę Billa Frisella, saksofonistę Immanuela Wilkinsa, pianistę Kevina Haysa, basistę Scotta Colleya i perkusistę Nate’a Smitha, z dodatkowym udziałem Grega Leisza na pedal steel guitar i Larry’ego Goldingsa na organach.

Kiedy Larry Klein zaprosił mnie do udziału w nagraniu albumu w hołdzie Leonardowi Cohenowi, natychmiast się zgodziłem. Zarówno dlatego, że Larry jest świetnym producentem doskonałych nagrań i dobrym przyjacielem, a także dlatego, że, jak prawie wszyscy w moim pokoleniu, szanuję Leonarda Cohena. Gdy tylko zacząłem szukać własnych muzycznych preferencji, piosenki Cohena znalazły się wśród moich nielicznych ulubionych i miały duży wpływ na mój rozwój, jako autora piosenek.

– mówi James Taylor.

Tak prezentuje lista utworów, któe znajdą się na płycie:

 1. Steer Your Way – Norah Jones
 2. Here It Is – Peter Gabriel
 3. Suzanne – Gregory Porter
 4. Hallelujah – Sarah McLachlan
 5. Avalanche – Immanuel Wilkins
 6. Hey, That’s No Way to Say Goodbye – Luciana Souza
 7. Coming Back to You – James Taylor
 8. You Want It Darker – Iggy Pop
 9. If It Be Your Will – Mavis Staples
 10. Seems So Long Ago, Nancy – David Gray
 11. Famous Blue Raincoat – Nathaniel Rateliff
 12. Bird on The Wire – Bill Frisell

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *