Strona Główna > „I Wanna Dance With Somebody”: Pierwszy oficjalny zwiastun filmu o Whitney Houston [WIDEO]

„I Wanna Dance With Somebody”: Pierwszy oficjalny zwiastun filmu o Whitney Houston [WIDEO]

Nad produkcją pracował sam Anthony McCarten, twórca scenariuszy do takich filmów jak „Bohemian Rhapsody” czy „Teoria wszystkiego”.

Film pod tytułem „I Wanna Dance With Somebody” powstał za zgodą rodziny zmarłej piosenkarki. Obraz ma poprawić wizerunek Whitney Houston, po dokumencie „Whitney” z 2018 roku. Przedstawiono w nim wiele kontrowersyjnych faktów z życia gwiazdy, które nie do końca przedstawiały ją i jej rodzinę w dobrym świetle. Film trafi do kin 21 grudnia 2022 roku.

Zobacz zwiastun:

W głównej roli wystąpi Naomi Ackie. Aktorka zachwyciła twórców filmu na pierwszych zdjęciach testowych. Reżyserka Stella Meghie powiedziała:

Spędziliśmy większą część minionego roku na wyczerpujących poszukiwaniach aktorki, która mogłaby wcielić się w Whitney Houston. Naomi Ackie imponowała nam na każdym etapie tego procesu. Poruszyła mnie jej zdolność do uchwycenia zarówno scenicznej osobowości ikony, jak i człowieczeństwa w jej życiu prywatnym.

Scenariusz do filmowej biografii artystki napisał Anthony McCarten – trzykrotnie nominowany do Oscara scenarzysta, który pracował między innymi nad filmami Bohemian Rhapsody„Teoria wszystkiego” o Stephenie Hawkingu, „Czas mroku” o Winstonie Churchillu oraz ostatnio do „Dwóch papieży”, którego bohaterami są Benedykt XVI oraz Franciszek.

Studio Sony opisuje film „I Wanna Dance With Somebody” jako:

Bezwarunkowy portret złożonej i wieloaspektowej kobiety stojącej za „The Voice”. Film opowiada historię chórzystki z New Jersey, która stała się jedną z najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych artystek wszech czasów.

Nie będzie to pierwsza tego typu produkcja. Przypominamy, że w 2015 roku premierę miał film fabularny „Whitney”. W główną rolę wcieliła się wówczas Yaya DaCosta. Obraz nie zebrał zbyt pochlebnych recenzji.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.