Jak możemy zadbać o naszą skórę? To warto wiedzieć
Strona Główna > Jak możemy zadbać o naszą skórę? To warto wiedzieć [PODCAST]

Jak możemy zadbać o naszą skórę? To warto wiedzieć [PODCAST]

Dietetyczka Aneta Łańcuchowska była gościnią w najnowszym odcinku podcastu Jerzego Telesińskiego „Lekko, czyli czas na zmiany” w Radiu Złote Przeboje. Dietetyczka ostrzegła, jakie może nieść za sobą skutki brak odpowiedniej ilości snu. Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Dietetyczka kliniczna Aneta Łańcuchowska zdaje sobie sprawę, że wygląd jest dla nas bardzo ważny. Często, by osiągnąć wymarzone przez nas efekty, przechodzimy na bardzo wykluczające diety, które często nie mają dla nas pozytywnego zakończenia. Po zakończeniu dietetycznego reżimu skarżymy się na złe samopoczucie i efekt jojo, który pojawia się znienacka jak każdy nieproszony gość. Na tym nie koniec. Na wskutek nieodpowiedniego odżywiania pogarsza się również stan naszej skóry, która odwdzięcza się nam mało estetycznymi niespodziankami. Próbując je zamaskować, często zapominamy o przyczynie ich powstania, a ta nie jest tak trudna do zdiagnozowania.

Zobacz także:  „The Voice Kids”: 13-letni Miłosz w poruszającej wersji przeboju Krzysztofa Krawczyka

Aneta Łańcuchowska w nowym odcinku podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” opowiedziała, jaki związek ma styl życia z naszą cerą oraz jak możemy o nią najlepiej zadbać

Jak powinniśmy się odżywiać, jeżeli zależy nam na zdrowym wyglądzie? Jakie czynniki mają wpływ na naszą skórę? Te kwestie poruszyła Aneta Łańcuchowska w rozmowie z Jerzym Telesińskim w podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” dla Radia Złote Przeboje.

Posłuchaj rozmowy Anety Łańcuchowskiej z Jerzym Telesińskim dla Radia Złote Przeboje :

Aneta Łańcuchowska o przyjemności płynącej z jedzenia

Aneta Łańcuchowska od kilkunastu lat jest dietetyczką kliniczną. Wielu osobom samo słowo „dieta” kojarzy się z kategorycznymi wyrzeczeniami. Mało kto wierzy w to, że możemy mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie bez zbędnych wyrzeczeń i jedząc jedynie to, co naprawdę nam smakuje. Aneta Łańcuchowska w rozmowie z dziennikarzem Radia Złote Przeboje powiedziała, co o tym sądzi:

Powinniśmy jeść te rzeczy, które sprawiają nam przyjemność, bo jedzenie jest przyjemnością i nie oszukujmy się. Jakby mi ktoś zaserwował, że nie wiem, mam osiągnąć świetne wyniki, jedząc coś, co mi nie smakuje i mam to jeść przez dłuższy czas, to bym była wkurzona, sfrustrowana i na pewno bym się do tego nie stosowała albo stosowałabym się przez tydzień.

Zobacz także: Swojego męża Rene poznała w wieku 12 lat. Tego mogliście nie wiedzieć o Celine Dion

Jak zadbać o zdrową cerę?

  1. Sen to podstawa. Pamiętajmy, by odpowiednio się wysypiać, ponieważ w trakcie snu zachodzą ważne procesy regeneracyjne, które mają wpływ na nasze zdrowie.
  2. Jedzmy warzywa i owoce. Są one źródłem ważnych witamin: A, D. E, K.
  3. Pamiętajmy o suplementacji witaminy D3 oraz Omega-3, te witaminy mają również wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również kondycję naszej skóry, włosów i paznokci.
  4. Nasza mikroflora jelitowa jest bardzo ważna. Pamiętajmy by jeść naturalne probiotyki. Jednym z nich jest kiszona kapusta.

Podcast „Lekko, czyli czas na zmiany”

Jerzy Telesiński porozmawia z ekspertami na tematy związane ze zdrowym stylem życia, z którym nie zawsze jest nam po drodze. W jego najnowszym podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” nie zabraknie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, w których odczarujemy fakty i mity na temat zdrowia i odżywiania.

Nowy odcinek podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” w każdy czwartek o godz. 19 na www.zloteprzeboje.pl, platformach streamingowych (Spotify, Apple Podcasts) oraz oficjalnym kanale YouTube Radia Złote Przeboje. Zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *