Co jeść, żeby mieć idealną odporność? Iwona Zasuwa radzi
Strona Główna > Jak trenować, żeby nie nabawić się kontuzji? O tym warto wiedzieć [PODCAST]

Jak trenować, żeby nie nabawić się kontuzji? O tym warto wiedzieć [PODCAST]

Gosia Włodarczyk, fizjoterapeutka uroginekologiczna była gościnią w najnowszym odcinku podcastu Jerzego Telesińskiego „Lekko, czyli czas na zmiany”, w którym porozmawiała m.in. o tym, co jest ważne, gdy zaczynamy ćwiczyć, jak warto trenować, żeby zadbać o postawę oraz dlaczego motywacja, gdy zaczynamy się więcej ruszać, jest nam tak bardzo potrzebna. Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Gosia Włodarczyk o tym, jak bezpiecznie ćwiczyć

Gosia Włodarczyk, znana w internecie jako Pani Fizjotrener jest przewodniczką kobiet w bezpiecznym ćwiczeniu. Pomaga im odzyskać zdrowie i czuć się ze sobą dobrze niezależnie od wieku. Fizjoterapeutka uroginekologiczna w nowym odcinku podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” opowiedziała, co zrobić, gdy wstydzimy się treningów na siłowni, na co powinniśmy uważać, żeby nie zrobić sobie krzywdy na siłowni oraz które ćwiczenia są dla nas idealne, gdy zaczynamy trenować. Często nie wiemy, jakie treningi są dla nas odpowiednie, a to może prowadzić do wielu urazów naszego ciała. Na ten fakt Gosia Włodarczyk zwróciła również uwagę w rozmowie z Jerzym Telesiśnkim.

Dawka motywacji od Gosi Włodarczyk

Gosia Włodarczyk uważa, że często, by osiągnąć pożądane efekty, musimy poczekać. Cierpliwość to cecha, która w przypadku rozpoczęcia przygody z treningami jest najważniejsza. Często brakuje nam jej na początku, gdy oczekujemy spektakularnych wyników naszej pracy. Na to zwróciła uwagę Gosia Włodarczyk:

Myślę, że to jest ogólna taka sytuacja na całym świecie, że chcemy wszystko naraz tu i teraz  i jak najlepiej, jak najszybciej i jak z najlepszymi efektami. Kobiety potrzebują dużo motywacji  do ćwiczeń, stałej motywacji, w różny sposób muszą być motywowane.

Co zrobić, gdy wstydzimy się treningów na siłowni? Na co powinniśmy uważać, żeby nie zrobić sobie krzywdy na siłowni? Które ćwiczenia są dla nas idealne, gdy zaczynamy trenować?

Posłuchaj rozmowy z Gosią Włodarczyk:

O czym pamiętać przed rozpoczęciem ćwiczeń?

  1. Powinniśmy znać możliwości naszego ciała, ile możemy z siebie dać na treningach. To wszystko jest zależne od naszego wieku i możliwości.
  2. Warto na początku zacząć od prostych ćwiczeń i z czasem zwiększać ich trudność. Dzięki temu przygotujemy ciało do większych obciążeń.
  3. Ważna też jest motywacja, o której nie możemy zapomnieć, jeżeli chcemy regularnie ćwiczyć.

Podcast „Lekko, czyli czas na zmiany”

Jerzy Telesiński porozmawia z ekspertami na tematy związane ze zdrowym stylem życia, z którym nie zawsze jest nam po drodze. W jego najnowszym podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” nie zabraknie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, w których odczarujemy fakty i mity na temat zdrowia i odżywiania.

Nowy odcinek podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” w każdy czwartek o godz. 19 na www.zloteprzeboje.pl, platformach streamingowych (Spotify, Apple Podcasts) oraz oficjalnym kanale YouTube Radia Złote Przeboje. Zapraszamy!