Jak wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia? Ewa Szabatin radzi [PODCAST] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia? Ewa Szabatin radzi [PODCAST]

Jak wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia? Ewa Szabatin radzi [PODCAST]

Ewa Szabatin była gościnią najnowszego odcinka podcastu Jerzego Telesińskiego „Lekko, czyli czas na zmiany”. Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Wraz z Nowym Rokiem nadeszła u każdego z nas chęć do zmiany swojego życia. Niektórzy z nas mają przed sobą długą listę postanowień, które mają odmienić dotychczasowe „złe” nawyki. Jednym z nich z pewnością jest niewystarczające dbanie o własne zdrowie. Często w kierunku zmian porywamy się z motyką na słońce i szybko spalamy się na starcie, zanim jeszcze dobrze się rozkręcimy. W szóstym odcinku podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” Jerzy Telesiński spróbuje dowiedzieć się od Ewy Szabatin czy naprawdę tak trudno jest zmienić nasz tryb życia na bardziej zdrowy? Czy tylko szukamy wymówek, by o siebie nie zadbać?

Ewa Szabatin – w rozmowie z Jerzym Telesińskim w podcaście Lekko, czyli czas na zmiany” odkryje, co tak naprawdę znaczy być zdrowym i szczęśliwym.

Jak sprawić, żeby zdrowe życie było dla nas przyjemnością, a nie karą? Co należy zmienić w życiu, żeby zacząć żyć zdrowo? Co jest wrogiem zdrowego stylu życia?

Posłuchaj rozmowy z Ewą Szabatin:

Od czego warto zacząć, gdy planujemy wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia:

  1. Zacznij od małej zmiany. Może to być codziennie jeden zdrowy posiłek w swojej diecie. Przykładowo postanów, że każde śniadanie w Twoim jadłospisie będzie od teraz zdrowe i postaraj się tego trzymać.
  2. Posłuchać siebie i zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy. Co znaczy dla nas bycie zdrowym i co chcemy przez to osiągnąć? Ważne jest, żeby skupić się na celu, który ma nas doprowadzić do tego zdrowia i rozpocząć działanie od małego kroku. Najlepiej zapisz swój cel na kartce, po to by nigdzie Ci nie uciekł
  3. Starajmy się zwracać większą uwagę na przetworzoną żywność. Czytajmy etykiety i wybierajmy te produkty, których skład jest jak najkrótszy i zawiera właściwe wartości odżywcze. Pamiętajmy też, że nie każdy konserwant jest niezdrowy.
  4. Postawmy na cotygodniową aktywność fizyczną. Nie musimy od razu podnosić ciężkich kilogramów na siłowni. Wystarczy, że wyjdziemy z autobusu na wcześniejszym przystanku i wydłużymy o dziesięć minut naszą drogę do domu. Nic tak świetnie nie działa na nas jak ruch.

Podcast „Lekko, czyli czas na zmiany”

Jerzy Telesiński porozmawia z ekspertami na tematy związane ze zdrowym stylem życia, z którym nie zawsze jest nam po drodze. W jego najnowszym podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” nie zabraknie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, w których odczarujemy fakty i mity na temat zdrowia i odżywiania.

Nowy odcinek podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” w każdy czwartek o godz. 19 na www.zloteprzeboje.pl, platformach streamingowych (Spotify, Apple Podcasts) oraz oficjalnym kanale YouTube Radia Złote Przeboje. Zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *