Jak wrócić do formy na wiosnę? Te wskazówki warto wziąć pod uwagę [PODCAST] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak wrócić do formy na wiosnę? Te wskazówki warto wziąć pod uwagę [PODCAST]

Jak wrócić do formy na wiosnę? Te wskazówki warto wziąć pod uwagę [PODCAST]

Edyta Litwiniuk znana na Instagramie jako Fit Mama była gościnią najnowszego odcinka podcastu Jerzego Telesińskiego „Lekko, czyli czas na zmiany”. Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Coraz bliżej wiosna, a wraz z nią wraca nasza chęć do życia i zwiększonej aktywności fizycznej. Zaczynamy zwracać większą uwagę na to, jak się odżywiamy i w co inwestujemy swoją energię do działania. Nie łatwo jest nam przyjąć fakt, że nasza forma nie jest taka jak kiedyś, a ilość pokonywanych przez nas kilometrów kosztuje nas więcej wysiłku. Często spalamy się, nie dobiegając nawet do mety. W dziewiątym odcinku podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” Jerzy Telesiński postara się dowiedzieć, jak rozplanować swoje siły, by najefektywniej wrócić do dawnej kondycji i wygrać w wyścigu o dobry wygląd i samopoczucie.

Edyta Litwiniuk, czyli Fit Mama w rozmowie z Jerzym Telesińskim w podcaście Lekko, czyli czas na zmiany” odkryje, jak możemy wrócić do kondycji po długiej przerwie od sportu.

Jak powrócić do ćwiczeń, by nie spalić się na starcie? Co jest ważne w pracy nad nową formą? Jak ćwiczyć, by się nie zniechęcić?

Posłuchaj rozmowy z Fit Mamą:

Jak skutecznie wrócić do formy, żeby nie spalić się na starcie?

  1. Stosuj metodę małych kroków. Na początek wystarczy, jak wysiądziesz na wcześniejszym przystanku niż zwykle z autobusu lub przespacerujesz się szybszym tempem niż zwykle do pracy. Możemy szybko się zniechęcić, jeżeli od razu zdecydujemy się na pięciokilometrowy bieg bez przygotowania. Nasze ciało potrzebuje czas, by nabrać rozpędu.
  2. Bądź dla siebie wyrozumiały. Po długiej przerwie od sportu możesz potrzebować więcej czasu, żeby się rozpędzić. Kiedyś pokonywałeś dalekie dystanse? Teraz na początku możesz potrzebować więcej czasu, by je pokonać i jest to zupełnie normalne. Wielka przemiana potrzebuje rozpędu.
  3. Staraj się włączyć do codziennego ruchu aktywność, która sprawia Ci przyjemność. Nie ma nic gorszego niż ćwiczenia, które są karą. Ważne, by aktywność fizyczna była dla Ciebie motywująca do dalszych zmian. W końcu najlepiej zacząć uprawiać sport, który jest dla nas przyjemnością.

Podcast „Lekko, czyli czas na zmiany”

Jerzy Telesiński porozmawia z ekspertami na tematy związane ze zdrowym stylem życia, z którym nie zawsze jest nam po drodze. W jego najnowszym podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” nie zabraknie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, w których odczarujemy fakty i mity na temat zdrowia i odżywiania.

Nowy odcinek podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” w każdy czwartek o godz. 19 na www.zloteprzeboje.pl, platformach streamingowych (Spotify, Apple Podcasts) oraz oficjalnym kanale YouTube Radia Złote Przeboje. Zapraszamy!