Jak zacząć ćwiczyć? Mariola Bojarska-Ferenc zwraca uwagę fakty
Strona Główna > Jak zacząć ćwiczyć? Mariola Bojarska-Ferenc zwraca uwagę na ważne fakty [PODCAST]

Jak zacząć ćwiczyć? Mariola Bojarska-Ferenc zwraca uwagę na ważne fakty [PODCAST]

Mariola Bojarska-Ferenc była gościnią w najnowszym odcinku podcastu Jerzego Telesińskiego „Lekko, czyli czas na zmiany” w Radiu Złote Przeboje. Gimnastyczka artystyczna zdradziła, jak ważne jest to, żebyśmy nie ufali ślepo influencerom sportowym i dbali o prawidłową technikę w trakcie ćwiczeń. Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Mariola Bojarska-Ferenc od zawsze była aktywna i nigdy nie brakowało jej pomysłów na to, by się ruszać. Zaczęło się od gimnastyki artystycznej, której poświęciła połowę swojego życia. Później pojawił się fitness. Jako pierwsza w Polsce zaczęła rozpromowała go i zachęciła Polki do ćwiczeń.

Zobacz także: Seniorki z domu opieki w przeboju Miley Cyrus. Nagranie podbija sieć!

Mariola Bojarska-Ferenc w nowym odcinku podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” opowiedziała, co zrobić, gdy marzy nam się romans z siłownią, a zwyczajnie nie wiemy, od czego zacząć.

Na co musimy uważać, decydując się na współpracę z trenerem personalnym? Dlaczego technika jest tak ważna w ćwiczeniach? Te kwestie, między innymi Mariola Bojarska-Ferenc poruszyła w rozmowie z Jerzym Telesiśnkim w podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” dla Radia Złote Przeboje.

Posłuchaj rozmowy z Marioli Bojarskiej Ferenc z Jerzym Telesińskim dla Radia Złote Przeboje :

Dawka motywacji od Marioli Bojarskiej-Ferenc

Mariola Bojarska-Ferenc zdaje sobie sprawę, jak trudno jest czasem namówić samego siebie do ćwiczeń. Była gimnastyczka artystyczna, wie, że dyscyplina jest tu niezbędnym kluczem do sukcesu, dzięki któremu możemy osiągnąć pożądane przez nas efekty. W tym z pewnością przydadzą się triki, które ułatwią nam zmotywowanie się do wyjścia na trening. Mariola Bojarska-Ferenc w rozmowie z dziennikarzem Radia Złote Przeboje podzieliła się niektórymi z nich:

Jest też zasada małych kroków. Robimy dzisiaj to, to jutro zapisujemy sobie, że zrobimy sobie pięć powtórzeń więcej i tak dalej i tak dalej. Co jest ważne? By mieć koleżankę, męża, przyjaciela, żeby zmotywował: „Chodź, poćwiczymy”. W kupie jest po prostu raźniej. Znaleźć sobie taką osobę, która będzie nas motywować i wyciągać.

Zobacz także: Wieloryb”: Tak wyglądała spektakularna charakteryzacja Brendana Frasera [WIDEO]

Kilka wskazówek od Marioli Bojarskiej-Ferenc

  1. Warto dać sobie czas na rozpęd, a pożądane efekty przyjdą później.
  2. Ważne, żeby ćwiczyć z kimś, kto nas zmotywuje i wesprze, gdy będziemy chcieli odpuścić.
  3. Gdy zaczynamy trenować, prosimy o wsparcie wykwalifikowanego trenera, który podpowie nam, jak wykonywać prawidłowo ćwiczenia. Dzięki temu unikniemy kontuzji.
  4. Zrezygnować z diet, które stawiają na szybką utratę kilogramów. Lepiej jeść wartościowe posiłki z głową.
  5. Nie słuchamy rad niewykwalifikowanych trenerów fitness. Często może nas to zaprowadzić w ślepy zaułek i wpłynąć na niekorzystne efekty.

Zobacz także: Doda namieszała w „Love Island”. Jedna z uczestniczek wybiegła z płaczem [WIDEO]

Podcast „Lekko, czyli czas na zmiany”

Jerzy Telesiński porozmawia z ekspertami na tematy związane ze zdrowym stylem życia, z którym nie zawsze jest nam po drodze. W jego najnowszym podcaście „Lekko, czyli czas na zmiany” nie zabraknie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, w których odczarujemy fakty i mity na temat zdrowia i odżywiania.

Nowy odcinek podcastu „Lekko, czyli czas na zmiany” w każdy czwartek o godz. 19 na www.zloteprzeboje.pl, platformach streamingowych (Spotify, Apple Podcasts) oraz oficjalnym kanale YouTube Radia Złote Przeboje. Zapraszamy!