Strona Główna > Jane Fonda usłyszała najgorszą diagnozę. Aktorka walczy z rakiem

Jane Fonda usłyszała najgorszą diagnozę. Aktorka walczy z rakiem

Jane Fonda ogłosiła na Instagramie, że zdiagnozowano u niej chłoniaka nieziarniczego i rozpoczęła leczenie chemioterapią.

84-latnia aktorka skorzystała z okazji, aby uświadomić ludziom, że wielu Amerykanów „nie ma dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej”. Jane powiedziała, że od sześciu miesięcy przechodzi chemioterapię i „dosyć dobrze radzi sobie z leczeniem”.

To bardzo uleczalny rak. 80% ludzi przeżywa, więc czuję się bardzo szczęśliwa i pełna nadziei. Mam też szczęście, bo mam ubezpieczenie zdrowotne i dostęp do najlepszych lekarzy i zabiegów. Zdaję sobie sprawę i to bolesne, że jestem uprzywilejowana. Prawie każda rodzina w Ameryce miała kiedyś do czynienia z rakiem, a zbyt wiele nie ma dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej, którą otrzymuję, a to nie jest w porządku.

– napisała Fonda w poście.

Zdobywczyni Oscara Jane Fonda zadebiutowała w 1960 roku, zasłynęła z ról w takich filmach jak „Barbarella”, „9 to 5” czy „Nad złotym stawem” Ostatnio występowała w przebojowym serialu komediowym Netfliksa „Grace i Frankie”.

Fonda jest również znana jako działaczka polityczna. W latach 60. głośno sprzeciwiała się wojnie w Wietnamie. Teraz walczy o czystą ziemię i angażuje się w różnego rodzaju akcje klimatyczne.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.