Jest chrzestnym syna Madonny i pracował w skarbówce. Tego nie wiedzieliście o Stingu! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jest chrzestnym syna Madonny i pracował w skarbówce. Tego nie wiedzieliście o Stingu!

Jest chrzestnym syna Madonny i pracował w skarbówce. Tego nie wiedzieliście o Stingu!

Sting, czyli Gordon Matthew Sumner urodził się 2 października 1951 roku w Wallsend. Z okazji 71. urodzin artysty przygotowaliśmy dla Was zestawienie dziesięciu faktów, których mogliście o nim nie wiedzieć.

Pseudonim

Jego pseudonim sceniczny, wziął się z zamiłowania artysty do strojów w czaro – żółte paski. Znajomi uznali, że wygląda, jak trzmiel, sting z ang, znaczy żądło.

Chórzysta

Dwa razy występował w chórkach w utworach Philla Collinsa. W albumie „No Jacket Required”, konkretnie w utworach „Long Way To Go” a także „Take Me Home”.

Talent show

Sting krytycznie odnosi się do programów muzycznych typu „X Factor”, czy „Mam talent!”. Twierdzi, że on sam nie poradziłby sobie w takim programie, ponieważ brzmi jak on. Jurorzy, jak twierdzi artysta szukają tam osób, które brzmią jak ktoś inny. Uznał też, że prawdziwych talentów należy szukać w barach i pubach.

Nocne życie

Artysta uwielbia bary ze striptizem, ponieważ tylko tam, jak twierdzi może w spokoju wypić drinka, nie będąc w centrum uwagi. 

Ojciec chrzestny

Jest ojcem chrzestnym Rocco – syna Madonny i Guya Ritchiego – to właśnie Sting poznał ich ze sobą.

Nauczyciel i urzędnik

Zanim zajął się muzyką uczył angielskiego w szkole. Pracował też w urzędzie skarbowym a także jako kontroler biletów.

Nie lubi Rock’n’rolla

Artysta miał stwierdzić, że nie lubi słuchać Rock’n’rolla. Uważa, że muzyka z lat 1955-1980 jest strasznie nudna i jak uznał – woli słuchać odgłosów kopulujących wieprzy. 

Polecamy również: