Joanna Pruban
Strona Główna > To czują rodzice, gdy dziecko może umrzeć. Ekspertka zabrała głos [PODCAST]

To czują rodzice, gdy dziecko może umrzeć. Ekspertka zabrała głos [PODCAST]

Joanna Pruban z Instytutu Matki i Dziecka była gościnią najnowszego odcinka podcastu Kamila Balei „Tato, no weź” dla Radia Złote Przeboje. Psychoonkolożka we wzruszającej rozmowie opowiedziała, o nierównej walce o życie chorych pacjentów i ich rodzin. Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Psychoonkolożka Joanna Pruban z Instytutu Matki i Dziecka nie raz mierzyła się z prawdziwym ludzkim dramatem. W miejscu, gdzie pracuje, rozmowy o odejściu bliskiej osoby są codziennością. Psycholożka oferuje chorym oraz im bliskim wsparcie i czas, którego niektórzy z nich mają coraz mniej. Na początku choroba jest dla nich trudnym do zniesienia ciężarem, z którym niełatwo się zmierzyć. Wielką walkę o zdrowie z pacjentami cierpiącymi na chorobę onkologiczną podejmują również ich rodziny. To oni są dla nich jednym z ważniejszych filarów potrzebnych w tej trudnej sytuacji.

Posłuchaj rozmowy Joanny Pruban z Kamilem Baleją w podcaście „Tato, no weź” dla Radia Złote Przeboje:

Joanna Pruban opowiedziała w rozmowie z Kamilem Baleją do podcastu „Tato, no weź” dla Radia Złote Przeboje jak wygląda rzeczywistość pacjentów i ich rodzin:

Często jest bunt, często jest płacz i niezgoda na to. To też są takie etapy w chorowaniu. Niezgoda na to co usłyszałem. Niechęć do tego, żeby być tym pacjentem, być tą osobą chorą.

Joanna Pruban szczerze o charytatywnych zbiórkach

Joanna Pruban zdaje sobie sprawę z ograniczoną dostępnością leczenia choroby nowotworowej. Wielu pacjentów i ich rodzin często zwyczajnie nie stać na sfinansowanie terapii, od której nie raz może zależeć długość, jak i jakość ich życia. Ostatnim kołem ratunkowym jest dla nich tu uruchomienie oficjalnej zbiórki, która zapewni im odpowiednią ilość środków na wdrożenie właściwego leczenia. Ilość takich dramatycznych apeli jest coraz większa, więc coraz trudniej jest nam zweryfikować ich wiarygodność.

Joanna Pruban przedstawiła, jak to wygląda z jej perspektywy w podcaście „Tato, no weź” dla Radia Złote Przeboje:

Ja wiem, że one są prawdziwe, bo ja znam tych ludzi. Jest taka potrzeba. To nie chodzi o to, żeby zbierać na jakiś lek, który jest gdzieś na drugim końcu świata, bo on na pewno pomoże. Trzeba zawsze zweryfikować te zbiórki, które są. To są zbiórki ludzi, którzy są w potrzebie. Trzeba doczytać, trzeba sprawdzić.

Słuchajcie nas w serwisach streamingowych

„Tato, no weź” to podcast dla przyszłych i obecnych rodziców, w którym głos za mikrofonem zabiera tata, pokazując tacierzyństwo z zupełnie nowej, nieznanej nam strony. Zapnijcie swoim dzieciom w wózku pasy, bo szykuje się naprawdę ostra jazda bez trzymanki.

Kup książkę „Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa” Wydawnictwo Agora: https://cutt.ly/Baleja-Tato-no-wez

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *