Kasia Kowalska, Urszula i Andrzej Krzywy na jednym koncercie z Felicjanem Andrzejczakiem - Jolka, Jolka pamiętasz to już 40 lat! »
Strona Główna > Kasia Kowalska, Urszula i Andrzej Krzywy na jednym koncercie z Felicjanem Andrzejczakiem – Jolka, Jolka pamiętasz to już 40 lat!

Kasia Kowalska, Urszula i Andrzej Krzywy na jednym koncercie z Felicjanem Andrzejczakiem – Jolka, Jolka pamiętasz to już 40 lat!

Startuje niezwykła trasa koncertowa, w której powinniście uczestniczyć. Felicjan Andrzejczak – Jolka, Jolka pamiętasz? To już 40 lat!”, a rozpocznie się w Świnoujściu!

Zapraszamy na niezwykłą trasę koncertową – „Felicjan Andrzejczak Jolka, Jolka pamiętasz? To już 40 lat wielkiego przeboju!Trasa koncertowa rozpocznie się 7 sierpnia 2022 roku w Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu, gdzie na wyjątkowym, bo otwierającym tę trasę koncercie wystąpią na scenie z Felicjanem Andrzejczakiem jako goście specjalni, największe gwiazdy polskiej estrady: Kasia Kowalska, Urszula, Małgorzata Ostrowska i Andrzej Krzywy.

Felicjan Andrzejczak jest doskonale znanym, jednym z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce, który niezmiennie od lat występuje na najważniejszych wydarzeniach medialnych w kraju, wykonując wielki przebój, jakim bez wątpienia jest: „Jolka, Jolka pamiętasz” Rok 2022 jest jubileuszem dla tego przeboju!

Przyszedł czas na niezwykłą trasę koncertową Felicjana Andrzejczaka, który dobrał do niej grono najlepszych muzyków polskiej estrady oraz wielu topowych gości! Brzmienie instrumentalne, aranżacje wraz z niezwykłym głosem Felicjana Andrzejczaka będzie dawką potężnej energii, wytworzoną przez muzyczne osobowości sceniczne. Tego trzeba doświadczyć i zabrać z wydarzenia ze sobą piękne wspomnienia na zawsze!

Podczas niezwykłych zaplanowanych koncertów jubileuszowych usłyszycie znane pokoleniom i wykonywane przez Felicjana Andrzejczaka, m.in.: „Czas Ołowiu”, czy „Noc Komety”, a także wiele innych cudownych piosenek, które mogły dotąd umknąć Waszej uwadze. Piosenki będą wykonane w znakomitych aranżacjach. „Spód wielu utworów nie zabraknie oczywiście wielkiego przeboju – „Jolka, Jolka pamiętasz”.  Wszyscy to znamy!

Po 40 latach powstał specjalny teledysk, który jest dla Wszystkich Fanów oraz dla Romualda Lipko prezentem urodzinowym na 40. rocznicę premiery tej wyjątkowej ballady.

Piosenki Felicjana Andrzejczaka w latach 80. plasowały się w czołówkach list przebojów. Mocny wokal i niezwykła interpretacja. Na polskiej scenie muzycznej nie pojawił się przypadkowo… Ten artysta miał naprawdę solidne przygotowanie! Ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec oraz studiował na Wydziale Wychowania Muzycznego Studium Nauczycielskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Soul i blues – te rodzaje muzyki fascynowały go i inspirowały do dalszych poszukiwań. Wielkie wrażenie wywarł na nim Czesław Niemen, nie tylko znał jego piosenki, ale początkowo próbował śpiewać tak jak on. Jednak doskonale wiedział, że trzeba znaleźć swój sposób śpiewania i iść za swoją wrażliwością. Od początku bał się rutyny i estradowej sztampy Interesowały go koncerty na wysokim poziomie, czego mogliśmy przez lata doświadczać.

W 1978 ukazał się jego jeden z największych przebojów „Peron łez”. Ten utwór otworzył mu drogę do Koncertu Premier na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Otrzymane wyróżnienie sprawiło, że na stałe zagościł na zawodowej scenie. Pod koniec 1982 roku został zaproszony do współpracy z zespołem Budka Suflera. To właśnie z Felicjanem Andrzejczak, doskonale wszystkim znany zespół Budka Suflera nagrała swój najsłynniejszy przebój „Jolka, Jolka pamiętasz” oraz „Czas ołowiu” i „Noc Komety”, którą zaśpiewał wspólnie z Urszulą. To właśnie Urszula, a także Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska i Andrzej Krzywy będą gośćmi specjalnymi na otwarcie trasy koncertowej: Felicjan Andrzejczak – Jolka, Jolka pamiętasz? To już 40 lat! Zapraszamy serdecznie już teraz do kupowania biletu, bo ich ilość jest ograniczona!

GLAM quartet (Glamorous Ladies Amazing Music) to 4 żywioły, 4 talenty, 4 indywidualności i 4 muzyczne diamenty. Absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu, stypendystki, laureatki konkursów i plebiscytów. Mają na swoim koncie setki wykonań z artystami takimi jak Felicjan Andrzejczak, Sylwia Grzeszczak, Ray Wilson, Zbigniew Wodecki, Kasia Wilk, Grupa MoCarta, Liber i inni. Posiadają również bogate doświadczenie telewizyjne, od kilku sezonów towarzyszą na scenie kabaretom w programie Gwiazdy Kabaretu, który co tydzień jest transmitowany w TV4.

Koncerty odbędą się:

7 sierpnia 2022 r. godz. 20.30

Miejsce: Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu

Felicjan Andrzejczak Trio

27 sierpnia 2022r. godz. 19.30

Miejsce: Dom Kultury w Powidzu

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

30 września 2022r. godz. 19.00

Miejsce: Teatr Miejski w Inowrocławiu

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

Data: 14 października 2022r. godz. 20.00 

Miejsce: Luna Sala widowiskowa w Żarskim Centrum Kultury,

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

Data: 15 października 2022r. godz. 18.00

Miejsce: Luna Sala widowiskowa w Żarskim Centrum Kultury,

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

Data: 22 października 2022r. godz. 19.00

Miejsce: Ostrowskie Centrum Kultury

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

Data: 23 października 2022 r. godz.19.00

Miejsce: Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

Data: 5 listopada 2022r. godz. 19.00

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu I Rekreacji W Przecławiu,

Felicjan Andrzejczak z Glam quartet

Data: 18 listopada 2022r. godz. 19.00

Miejsce: TEATR ADRIA w Bydgoszcz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *