Koncert Stinga na PGE Narodowym w Warszawie [RELACJA] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Koncert Stinga na PGE Narodowym w Warszawie [RELACJA]

Koncert Stinga na PGE Narodowym w Warszawie [RELACJA]

To był piękny sobotni wieczór dla fanów Stinga. Artysta wystąpił 30 lipca 2022 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Sting zabrał nas w muzyczną podróż w czasie, prezentując swoje największe hity. Wygłosił również ważne przemówienie dla Ukrainy z pomocą Macieja Stuhra!

W roli supportu w Warszawie wystąpiła zaprzyjaźniona ze Stingiem polska wokalistka Anna Maria Jopek oraz Joe Sumner, 45-letni syn Stinga i irlandzkiej aktorki Frances Tomelty.

Sting odwiedził Warszawę w ramach trasy koncertowej „Sting: My Songs”. Jest to żywiołowe i dynamiczne wydarzenie, skupiające się na najbardziej kochanych przez fanów utworach napisanych przez Artystę i obejmującym twórczość siedemnastokrotnego zwycięzcy Grammy, zarówno solową, jak również jako członka zespołu The Police. Można śmiało powiedzieć, że ten koncert zabrał fanów w muzyczną podróż w czasie z hitami takimi jak „Fields of Gold”,„Shape of my Heart”,„Roxanne” i „Demolition Man”, które były gwarancją niezapomnianego show. Publiczność miała okazję usłyszeć również takie przeboje jak „Englishman in New York”, „Every Breath You Take”, “Roxanne”, czy “Message In A Bottle”. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć z tego wyjątkowego koncertu.

Artyście na scenie towarzyszył elektryzujący zespół w składzie Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Rufus Miller (gitara), Kevon Webster (keyboard), Shane Sager (harmonijka) oraz Melissa Musique i Gene Noble (chórki). Podczas dwóch utworów do Stinga na scenie dołączył jego syn Joe Sumner.

Z powodu złych warunków atmosferycznych dach stadionu był zamknięty. To miejsce nie słynie z najlepszej akustyki, podczas koncertów, jednak technicy Stinga postarali się i było naprawdę dobrze! Każdy, kto wybiera się na koncert na Stadionie Narodowym, musi się liczyć z tym, ze niestety, ale idealnie nigdy nie będzie. 

Przesłanie dla Ukrainy z pomocą Macieja Stuhra

Nie zabrakło również poruszających momentów. Artysta tuż przed zakończeniem koncertu powiedział, że chce skierować kilka słów do Ukrainy. Zależało mu na tym, aby jego przesłanie było dla wszystkich zrozumiałe, dlatego poprosił o pomoc w tłumaczeniu polskiego aktora Macieja Stuhra.

To bardzo znany człowiek, szanowany aktor, działacz i myśliciel. Panie i panowie, proszę powitać na scenie Macieja Stuhra.

Tak brzmiało przemówienie:

Demokracja została zaatakowana. Zaatakowana w każdym kraju na świecie. Jeśli nie będziemy jej bronić, stracimy ją na zawsze. Ale demokracja to bałagan. Demokracja to frustracja. Demokracja bywa nieskuteczna. Wymaga ciągłej uwagi, ciągłej naprawy, ale wciąż warto o nią walczyć, bo alternatywa dla demokracji to koszmar.

Alternatywa dla demokracji to przemoc, opresje, zniewolenie i milczenie. Ta alternatywa nazywa się tyranią, a każda tyrania oparta jest na kłamstwie. Im większa tyrania, tym większe kłamstwo. Tyran okłamuje swój naród i świat, a przede wszystkim okłamuje samego siebie.

Jeśli nie zgadzasz się z tyranem, ryzykujesz więzieniem, torturami, a nawet śmiercią. A jednak to właśnie musimy zrobić, każdy z nas. Musimy podjąć to ryzyko i bronić naszego prawa, by mówić prawdę. Nasz umysł musi pozostać wolny, musimy bronić wolności, aby być sobą, w naszych umysłach i ciałach.

Jeśli przełkniemy to kłamstwo, ono nas zje, ale kłamstwo panicznie boi się prawdy. Prawda musi zostać usłyszana. I nie możemy przegrać tej batalii!

Koncert Stinga z powodu pandemii był dwukrotnie przekładany. Jednak warto było czekać! Tysiące fanów przybyło do Warszawy, aby spędzić ten jeden wieczór ze swoim idolem. Na pewno, nie zapomnimy go na długo!

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *