Strona Główna > Królowa Elżbieta II lubiła sobie pożartować. Mamy na to dowody [WIDEO]

Królowa Elżbieta II lubiła sobie pożartować. Mamy na to dowody [WIDEO]

Poczucie humoru królowej nie zawsze było widoczne publicznie, ale ci, którzy ją znali lub spotykali prywatnie, często to zauważali. Mamy dowód na to, że Elżbieta II lubiła sobie pożartować!

Kiedyś grupa amerykańskich turystów podeszła do królowej, gdy spacerowała w pobliżu swojej posiadłości Balmoral. Nie rozpoznając skromnej kobiety w chuście, zapytali, czy mieszka w pobliżu. „Odpowiedziała dość niezobowiązująco, że tak, ma dom w pobliżu” – mówi pisarka Karen Dolby, opowiadając o przemówieniu wygłoszonym przez Richarda Griffina, byłego oficera ochrony królowej. „Pytali, czy kiedykolwiek spotkała królową, a ona nie tracąc ani chwili, odpowiedziała „nie”, ale wskazała na Richarda Griffina i powiedziała „ale on tak”.

Brytyjski dziennik The Guardian przygotował ciekawą kompilację, która składa hołd beztroskiemu poczuciu humoru, którym królowa Elżbieta II zawsze chętnie się dzieliła. Trzeba przyznać, że dystans do siebie miała do samego końca!

Królowa Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii. Zmarła w czwartek 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. W czerwcu 2022 roku obchodziła swój Platynowy Jubileusz związany z 70. rocznicą objęcia tronu.

Pogrzeb Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września 2022 roku w Opactwie Westminsterskim. Trumna z ciałem królowej zostanie złożona w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, gdzie pochowani są także jej zmarły w zeszłym roku mąż, książę Filip oraz jej rodzice.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.