Strona Główna > Kto może używać nazwy Kombi? W Luksemburgu zapadł przełomowy wyrok

Kto może używać nazwy Kombi? W Luksemburgu zapadł przełomowy wyrok

Konflikt Grzegorza Skawińskiego ze Sławomirem Łosowskim trwa od wielu lat. Ostatnio ich sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Jaki zapadł wyrok?

Już teraz nie ma wątpliwości, kto ma prawa autorskie dotyczące twórczości popularnego polskiego zespołu Kombi. Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu wydał wyrok, który jasno potwierdza, że Sławomir Łosowski przegrał prowadzoną od lat batalię z Grzegorzem Skawińskim. W uzasadnieniu napisano:

Dowody przedstawione przez skarżącego w celu wykazania istnienia wyłącznego prawa podmiotowego do nazwy Kombi nie miały znaczenia dla sprawy oraz, po drugie, że w niniejszym wypadku istniało prawdopodobieństwo wprowadzenia w błąd.

Łosowski został dodatkowo obciążony kosztami postępowania.

Przypominamy, że funkcjonują na polskim rynku aktualnie dwa zespoły Kombi dowodzony przez Sławomira Łosowskiego oraz Kombii Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka. Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu oddalił właśnie skargę Łosowskiego na decyzję w sprawie wyłączności na używanie znaku towarowego Kombi. We wrześniu 2021 roku Izba Odwoławcza postanowiła, że Skawiński ma prawo do używania znaku towarowego Kombi.

Spór rozpoczął się w 2003 roku, kiedy to Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk postanowili reaktywować zespół. Łosowki był temu przeciwny, więc musieli to zrobić pod zmienioną nazwą, ponieważ prawa do marki należały do niego. Tak właśnie powstał zespół Kombii.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.