Magda Wójcik z Goya wypowiedziała się o show-biznesie
Strona Główna > Magda Wójcik z Goya nie pokazuje się publicznie. Oto powód [PODCAST]

Magda Wójcik z Goya nie pokazuje się publicznie. Oto powód [PODCAST]

Magda Wójcik z zespołu Goya w wywiadzie z Tomkiem Brhelem do audycji „Cała muzyka” dla Radia Złote Przeboje, opowiedziała co sądzi o celebryckim świecie. Czy czuje, że jest to jej miejsce? Posłuchajcie rozmowy!

Magda Wójcik z zespołu Goya już od kilkunastu lat jest królową serc polskich słuchaczy. Na początku zjednała sobie ich sympatię takimi piosenkami jak „Smak słów” czy „Tylko mnie kochaj”. To właśnie te utwory były trampoliną do kariery, która umożliwiła wokalistce na dalszy rozwój w komponowaniu zarówno dla siebie jak i innych artystów. Magda Wójcik nigdy też nie należała do grona osób lubiących medialny szum wokół własnej osoby. Do tej pory artystka rzadko jest widywana również na branżowych wydarzeniach, które są często dla wielu celebrytów świetną okazją do autopromocji własnej osoby.

Posłuchajcie wywiadu Tomka Brhela z Magdą Wójcik z zespołu Goya w Radiu Złote Przeboje:

Jak przyznała wokalistka w rozmowie z Tomkiem Brhelem w audycji „Cała muzyka” w Radiu Złote Przeboje:

Ja totalnie się źle czułam w takich niemuzycznych sytuacjach, eventowych. Nawet samo ubranie się tam, wystrojenie. Wiem, że będą tam fotoreporterzy, będą zdjęcia. Wszystko mnie stresowało i powodowało, że starałam się tego unikać. Na początku to był wybór świadomy, a później nas nie zapraszali, bo wiedzieli, że nie przychodzimy, więc tak zostało po prostu.

Goya składa hołd dla swoich idoli

Magda Wójcik przy tworzeniu swoich piosenek skłania się w stronę wielu inspiracji muzycznych. Do grona artystów, którzy z pewnością mieli na nią istotny wpływ, należy: Annie Lennox, Kate Bush czy Fleetwood Mac. W związku z tym na najnowszej płycie zespołu Goya „VIII”, nie mogło być inaczej. Wiele piosenek, które na obecny album powstały spod ręki Magdy Wójcik i muzyków z zespołu Goya ma swoje korzenie w twórczości znanych osobowości ze świata muzyki.

Artystka wyznała to w rozmowie z dziennikarzem Radia Złote Przeboje:

To są takie kolory muzyczne, które nam się skojarzyły w trakcie tworzenia i aranżowania utworów. Czy to klawisz jakiś, czy to brzmienie gitary: „Ojej ten klawisz brzmi mi jak jakaś partia w jednym z utworów Annie Lennox” czy „Ojej te chórki brzmią jak jakiś tam numer”.

„Rozdział VIII” nowym etapem w życiu Magdy Wójcik

Album „Rozdział VIII” jest sumą inspiracji muzyką, na której wychował się zespół, i która miała na nich największy wpływ. Jest to ukłon w kierunku idoli muzycznych zespołu, tworzących pop na najwyższym poziomie – między innymi: Fleetwood Mac, Annie Lennox, Kate Bush i wielu innych. Delikatny miękki głos Magdy Wójcik – jedyny w swoim rodzaju i jedyny taki na naszej krajowej muzycznej scenie – lekko unosi się wraz z piękną aranżacją.

Tak prezentuje się lista utworów, które znajdą się na płycie:

 1. Zgaś papierosa i odejdź
 2. Nie czekaj
 3. Jane Austen
 4. SPA
 5. Co powiesz na Rzym?
 6. Hollywood
 7. Zakamarki
 8. Starlinki
 9. Tak Cię pamiętam
 10. Zwiedzam Ciebie
 11. Głębia

Zobacz wideo:

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *