Marcin Józefaciuk: Samookaleczenia dzieci to częsty widok w szkole
Strona Główna > Marcin Józefaciuk: „Samookaleczenia dzieci to częsty widok w szkole” [PODCAST]

Marcin Józefaciuk: „Samookaleczenia dzieci to częsty widok w szkole” [PODCAST]

Marcin Józefaciuk, prowadzący nowy program „Nastolatki rządzą kasą” była gościem najnowszego odcinka podcastu Kamila Balei „Tato, no weź”. Prowadzący w szczerej rozmowie opowiedział, jak wygląda naprawdę rzeczywistość nauczycieli w Polsce Czy jest tak różowo jak się nam się wydaje? Koniecznie posłuchajcie rozmowy!

Marcin Józefaciuk jest prawdziwym nauczycielem z pasji. Nie każdy w tym zawodzie może pochwalić się 19-letnim stażem pracy. To jemu uczniowie zwierzają się ze swoich najskrytszych sekretów i proszą go o pomoc w trudnych sytuacjach. Każdy w jego szkole wie, że można na niego liczyć i prosić o wsparcie, gdy pomoc nie nadchodzi. Czasem zdarzają się w szkole jednak niełatwe sytuacje, z którymi obecny wicedyrektor musi się zmierzyć.

Posłuchaj rozmowy z Marcina Józefaciuka z Kamilem Baleją w podcaście „Tato, no weź” dla Radia Złote Przeboje:

Marcin Józefaciuk opisał jedną z nich w rozmowie z Kamilem Baleją do podcastu „Tato, no weź” dla Radia Złote Przeboje:

Przyszedłem do szkoły, przechodziłem koło sali gimnastycznej i była dziewczynka, która pocięła sobie sama uda w domu. To jest normalny wi…Dziwnie, mówiąc normalne. To jest codzienny widok w szkołach polskich. 

Marcin Józefaciuk o tym, jak wyglądają realia nauczycieli

Marcin Józefaciuk doskonale wie jak wygląda rzeczywistość nauczycieli w Polsce. Nie raz zdarzało się, że w jego szkole brakowało rąk do pracy, a on jednocześnie uczył kilku przedmiotów naraz, chociaż specjalizował się tylko w jednym. Coraz trudniej jest o nauczycieli, którzy chcieliby poświęcić się w pełni swojej profesji. Większość z nich nie chce pracować za niewielkie pensje, a część z nich, która się na to decyduje musi pracować na kilka etatów jednocześnie.

Tak o sytuacji nauczycieli Marcin Józefaciuk opowiedział w podcaście „Tato, no weź” dla Radia Złote Przeboje:

Pieniądze powinny być większe, powinniśmy tak naprawdę nie szukać sobie dalej korepetycji, dalej innych zajęć. Tylko powinniśmy skupić się na szkole, na naszych obowiązkach, na naszym zawodzie.A nie zamykamy sale i lecimy na korepetycje, bo nie możemy kupić chleba na przykład naszym dzieciom. 

Słuchajcie nas w serwisach streamingowych

„Tato, no weź” to podcast dla przyszłych i obecnych rodziców, w którym głos za mikrofonem zabiera tata, pokazując tacierzyństwo z zupełnie nowej, nieznanej nam strony. Zapnijcie swoim dzieciom w wózku pasy, bo szykuje się naprawdę ostra jazda bez trzymanki.

Kup książkę „Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa” Wydawnictwo Agora: https://cutt.ly/Baleja-Tato-no-wez

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *