Strona Główna > Matteo Bocelli czaruje w nowym utworze do filmu „Trzy tysiące lat tęsknoty” [WIDEO]

Matteo Bocelli czaruje w nowym utworze do filmu „Trzy tysiące lat tęsknoty” [WIDEO]

Uznany piosenkarz i autor tekstów Matteo Bocelli prezentuje „Cautionary Tale” – współpracę z nominowanym do nagrody Grammy kompozytorem, producentem i muzykiem Tomem Holkenborgiem, znanym jako Junkie XL. Duet stworzył piosenkę do filmu „Trzy tysiące lat tęsknoty”, który wejdzie do polskich kin 2 września 2022 roku.

Film został wyreżyserowany przez twórcę „Mad Maxa” George’a Millera. Poza Tildą Swinton i Idrisem Elbą w rolach głównych, Bocelli debiutuje na wielkim ekranie jako książę Mustafa.

Matteo gra księcia, którego los kończy się tragicznie. Wydawało się słusznym, aby przekazał muzyczne i narracyjne motywy filmu w piosence.

– komentuje wydawnictwo reżyser filmu George Miller.

Matteo Bocelli opowiada:

Po raz pierwszy zagrałem w filmie. To było niesamowite przeżycie. Urodziłem się w rodzinie, która żyje w show-biznesie, ale to było coś zupełnie nowego i byłem zaskoczony, że tak dobrze się bawię. Wszystkiemu, co nowe, towarzyszy strach i niepewność, ale i ciekawość, i podekscytowanie. Nie mogę uwierzyć, że mój pierwszy film to film George’a Millera i całej tej cudownej obsady i ekipy – zdobywców Oscarów. A między nimi ja! Nawet mała rola w takim projekcie wiele dla mnie znaczy. Moim prawdziwym celem było jednak stanie się częścią ścieżki dźwiękowej – muzyka jest moją główną pasją, więc możliwość zrobienia obu tych rzeczy była super. Jestem zaszczycony, że mogłem zaśpiewać ten utwór. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy zobaczą film. Jestem pewien, że ludzie go pokochają.

Matteo Bocelli to absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii. Gry na fortepianie uczył się od szóstego roku życia. Jako 18-latek zadebiutował na deskach rzymskiego Koloseum, śpiewając Verdiego. W 2018 roku był współautorem i współwykonawcą singla „Fall On Me”, który promował uznany album „Si” (2018) jego ojca, Andrei Bocellego. Płyta trafiła na szczyt list sprzedaży zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii. Utwór zgromadził 300 milionów odsłuchów i znalazł się na soundtracku do filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Niedawno Matteo dołączył do swojego ojca na trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych.

Od czasu podpisania kontraktu z Capitol Records, Bocelli stworzył serię emocjonujących singli, w tym „Tempo” (wykorzystany w europejskiej kampanii reklamowej Fiata New 500 La Prima By Bocelli), „Until She’s Gone” (współpraca z kolumbijskim piosenkarzem i autorem tekstów Sebastiánem Yatrą, którą nagrali po angielsku, hiszpańsku i włosku), „Close” czy debiutancki „Solo”, który do tej pory zgromadził ponad 7 milionów streamów.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.