Michał Pepol i "Reggae Kory". Zobaczcie wyjątkowy klip z archiwalnymi zdjęciami i nagraniami Kory » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Michał Pepol i „Reggae Kory”. Zobaczcie wyjątkowy klip z archiwalnymi zdjęciami i nagraniami Kory

Michał Pepol i „Reggae Kory”. Zobaczcie wyjątkowy klip z archiwalnymi zdjęciami i nagraniami Kory

Utwór promuje album „Kora nieskończoność”. Jest to zbiór 15 nowych kompozycji, zawierających kilkadziesiąt nieznanych nagrań legendarnej Kory Jackowskiej. To solowy debiut fonograficzny Michała Pepola.

Michał Pepol skomponował płytę, korzystając z prywatnych, nieznanych, nigdy niewydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej, które otrzymał od Kamila Sipowicza. Poniżej pomożecie posłuchać utworu „KCKM”.

Zobaczcie teledysk do pierwszego singla „Reggae Kory”. Stworzyła go Sandra Woźniak – prowadząca oficjalny Fanclub Kory.

Jak mówi Adam Suprynowicz:

Ta płyta powstała z przywiązania, fascynacji i tęsknoty. Jest fonograficznym współistnieniem dwojga artystów, którzy nigdy się nie spotkali. Michał Pepol wychował się, jak wielu z nas, na piosenkach Kory i Maanamu. Jest muzykiem klasycznie wykształconym, współtworzy renomowany w świecie Royal String Quartet. Poszukując własnego głosu jako solista i kompozytor, gromadził dźwiękowy materiał, które nie miał pierwotnie zastosowania. Brzmienia, nagrania rozmaitych przestrzeni i sytuacji, dźwięki wyobrażone. Szukał bardziej sprecyzowanych znaczeń, które je otworzą. Teksty Kory okazały się kluczem.

„Kora nieskończoność” to solowy debiut fonograficzny Michała Pepola. Płytę skomponował w latach 2019-2020, korzystając z prywatnych, nieznanych światu, nigdy niewydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej, które otrzymał od Kamila Sipowicza. Intrygujący, ale jednocześnie wymagający proces odzyskiwania nagrań z odnalezionych 24-śladowych taśm studyjnych, które często były ledwie czytelne, wymagał niesamowitego pokładu energii. Płytę tworzą aranżacje i remiksy istniejących utworów, ale przede wszystkim zupełnie nowe utwory, łączące w sobie pop, rock, muzykę klasyczną, osobliwe słuchowisko i awangardową alternatywę.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *