Michał Pepol prezentuje album z nieznanymi nagraniami legendarnej Kory Jackowskiej » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Michał Pepol prezentuje album z nieznanymi nagraniami legendarnej Kory Jackowskiej

Michał Pepol prezentuje album z nieznanymi nagraniami legendarnej Kory Jackowskiej

„Kora nieskończoność” to zbiór 15 nowych kompozycji, zawierających kilkadziesiąt nieznanych nagrań legendarnej Kory Jackowskiej. To solowy debiut fonograficzny Michała Pepola.

Michał Pepol skomponował płytę, korzystając z prywatnych, nieznanych, nigdy niewydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej, które otrzymał od Kamila Sipowicza.

Posłuchaj albumu:

Jak mówi Adam Suprynowicz:

Ta płyta powstała z przywiązania, fascynacji i tęsknoty. Jest fonograficznym współistnieniem dwojga artystów, którzy nigdy się nie spotkali. Michał Pepol wychował się, jak wielu z nas, na piosenkach Kory i Maanamu. Jest muzykiem klasycznie wykształconym, współtworzy renomowany w świecie Royal String Quartet. Poszukując własnego głosu jako solista i kompozytor, gromadził dźwiękowy materiał, które nie miał pierwotnie zastosowania. Brzmienia, nagrania rozmaitych przestrzeni i sytuacji, dźwięki wyobrażone. Szukał bardziej sprecyzowanych znaczeń, które je otworzą. Teksty Kory okazały się kluczem.

„Kora nieskończoność” to solowy debiut fonograficzny Michała Pepola. Płytę skomponował w latach 2019-2020, korzystając z prywatnych, nieznanych światu, nigdy niewydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej, które otrzymał od Kamila Sipowicza. Intrygujący, ale jednocześnie wymagający proces odzyskiwania nagrań z odnalezionych 24-śladowych taśm studyjnych, które często były ledwie czytelne, wymagał niesamowitego pokładu energii. Płytę tworzą aranżacje i remiksy istniejących utworów, ale przede wszystkim zupełnie nowe utwory, łączące w sobie pop, rock, muzykę klasyczną, osobliwe słuchowisko i awangardową alternatywę.

Polecamy również: