Muzyczne metamorfozy Moniki Brodki »
Strona Główna > Muzyczne metamorfozy Moniki Brodki

Muzyczne metamorfozy Moniki Brodki

Ostatnio na YouTubie ukazały się dwa utwory Moniki Brodki, zapowiadające nową płytę „Sadza”. Sprawdź, jak na przestrzeni lat brzmiały i o czym były piosenki Moniki Brodki.

Miałeś być

Wydany w 2005 roku utwór był zdecydowanie jednym z tych, który zapewnił Monice Brodce wysoką pozycję w świecie muzyki popularnej. Wokalistka w tej piosence ukazuje historię dziewczyny, która została oszukana, zdradzona i potraktowana w niegodziwy sposób.

Ostatni

Piosenka została stworzona do popularnego polskiego serialu na NetfliksieRojst ’97”. Jest coverem utworu Edyty Bartosiewicz – promuje on serial i został dopasowany tak, by idealnie komponować się z klimatem serialu.

„Monika”

Piosenka oraz teledysk do utworu „Monika” zostały opublikowane na kanale YouTube 5 października 2022 roku. Jest to utwór promujący nowy album wokalistki, którego premiera zaplanowana jest na 28 października 2022. To sentymentalna, romantyczna podróż do młodzieńczych lat, szaleństwa i pierwszych miłości.

„Miał być ślub”

Wydany w 2006 roku utwór do albumu „Moje piosenki” jest jedną z popularniejszych kawałków Moniki Brodki. Mimo że utwór ma już 16 lat, to trudno jest go nie kojarzyć.

Varsovie

Wydany w 2018 utwór, w języku angielskim opowiada o miłości do miasta. Z tytułu dosyć łatwo można wywnioskować, że chodzi o Warszawę.

I fell in love with the city. At first sight it looked pretty

„Granda”

To nie tylko tytuł piosenki, ale również trzeciego albumu studyjnego. Wydany w 2010 roku, dotarł do 2. miejsca listy OLiS w Polsce, a 15 listopada 2011 roku płyta uzyskała status dwukrotnie platynowej.

Polecamy również: