Strona Główna > Muzyk z Kanady zagrał przebój „Running Up That Hill”, Kate Bush na wiolonczeli [WIDEO]

Muzyk z Kanady zagrał przebój „Running Up That Hill”, Kate Bush na wiolonczeli [WIDEO]

Utwó „Running Up That Hill” powrócił jako motyw przewodni ostatniej części „Stranger Things”. Niedawno pojawił się jego niezwykła, akustyczna wersja.

Nicholas Yee to młody artysta, który na wiolonczeli potrafi stworzyć cover właściwie każdej piosenki. Na jego kanale na YouTubie można znaleźć nie tylko autorskie wersje największych przebojów, ale także przeróbki muzyki filmowej czy ścieżek dźwiękowych z popularnych seriali. Często też do współpracy zaprasza innych młodych muzyków. Wtedy jego grze na wiolonczeli towarzyszy np. gra na pianinie.

Niedawno Kanadyjczyk wykonał piosenkę „Running Up That Hill”, przebój, który drugie życie zyskał po premierze czwartego sezonu „Stranger Things”. Sprawdź, jak brzmi on zagrany na wiolonczeli:

Piosenka „Running Up That Hill” pochodzi z piątego studyjnego albumu Kate Bush, „Hounds of Love”. Swoją premierę miała 5 sierpnia 1985 roku. Początkowo jej tytuł brzmiał „A Deal with God”. Jednak wytwórnia namówiła wokalistkę do zmiany nazwy. Obawiano się, że bardziej religijne kraje mogą odmówić puszczania utworu w radiu ze względu na słowo „Bóg” w tytule.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.