Najpiękniejsze cytaty Kory, które przypominają, jaką była wspaniałą artystką! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Najpiękniejsze cytaty Kory, które przypominają, jaką była wspaniałą artystką!

Najpiękniejsze cytaty Kory, które przypominają, jaką była wspaniałą artystką!

Kora była nazywana barwnym ptakiem polskiej muzyki rockowej. Słynęła nie tylko ze swoich wspaniałych tekstów piosenek, ale również z bezpośrednich i szczerych wypowiedzi. Dzisiaj Wam je przypomnimy.

O talencie

REPORTER /EAST NEWS

Show business nie wymaga grubej skóry, tylko talentu (…), i jeśli nie ma tego talentu, to po co się męczyć, bo to jest droga donikąd.

Źródło: Wywiad dla plotek.pl, listopad 2014

O Marku Jackowskim

MICHAL KOLYGA/REPORTER/East News

Im dalej od jego śmierci, tym większy jest jego brak. Oboje robiliśmy w życiu różne rzeczy, razem i osobno, ale jednak stworzyliśmy coś, co do dzisiaj bardzo mocno daje się odczuć. Marek to był absolutnie wybitny kompozytor, a nasz duet postrzegano jako idealny. Wszystko jednak ma swój kres, co wynika nie tylko ze spraw czysto personalnych, ale i życiowych – wyznała.

Marek umarł, mając 67 lat, zdecydowanie za wcześnie Bardzo to przeżyłam i nie mogłam w to uwierzyć. Brakuje mi go i jako człowieka, i jako kompozytora. Ogromnie jego odejście odczuł nasz syn Mateusz, który nawiązał bardzo dobry kontakt z Markiem. Ma po nim wiele pamiątek i strzeże ich jak relikwii. Marek jest dla niego punktem odniesienia.

Źródło: plotek.pl

O inspiracjach

REPORTER /EAST NEWS

Bardzo cenię samodzielność. Długo pracowałam, by osiągnąć zawodową i osobistą niezależność. Mimo to lubię współpracować z ludźmi, bo nie można wszystkiego robić samemu. Sceptycznie podchodzę do osób, które uważają, że umieją uporać się z każdym problemem bez pomocy innych.

Źródło: kobiecyporadnik.pl

O lęku

EAST NEWS

Przez długą część młodego życia było we mnie bardzo dużo gniewu i agresji, których nie byłam w stanie powściągnąć. Oczywiście teraz tego już nie ma, ale wciąż mam w sobie odwagę i siłę na przełamywanie lęków, bo przede wszystkim osłabia nas lęk i wstyd.

Źródło: innastrona.pl

O walce z rakiem

REPORTER/EAST NEWS

Ludziom, szczególnie takim prostszym, wydaje się, że choroba uczy pokory, że człowiek staje się potulny i musi chodzić, przepraszać i prosić. I tacy pacjenci lekarzy przepraszają, że chorują, przepraszają, że o coś pytają, że zawracają głowę swoją chorobą.

Nie można tak! Żeby ocalić życie, trzeba ocalić przede wszystkim godność. Trzeba mieć tę energię, trzeba czegoś chcieć. Nie można tak się dać uprzedmiotawiać. Bo po co się wtedy leczyć? Człowiek, lecząc się, chce ocalić siebie jako człowieka.

Bo to jest trudno rozpoznawalny rak. (…) Niech to dociera do jak największej liczby różnych ludzi.(…) Powtarzam się, wiem, ale to dla mnie szalenie istotne. Gdybym już miała odejść z tego świata, to chciałabym, żeby coś do kobiet dotarło.

Źródło: Agnieszka Kublik, Dajcie nam żyć, „Gazeta Wyborcza” nr 60 (8697), 12 marca 2016.