Strona Główna > Największe przeboje Cyndi Lauper

Największe przeboje Cyndi Lauper

22 czerwca 2021 roku Cyndi Lauper kończy 69 lat! Przypomnimy Wam jej największe przeboje.

„Girls Just Want To Have Fun” (1984)

Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumy Lauper „She’s So Unusual„. Teledysk do tego utworu stal bardzo szybko się jednym z najbardziej kultowych wideoklipów lat osiemdziesiątych. 

„She Bop” (1984)

Zdecydowanie był to najbardziej kontrowersyjny singiel z pierwszej płyty Cyndi Lauper. Artystka śpiewała w nim bowiem o masturbacji. Nie przeszkodziło to jednak w kolejnym sukcesie, jakim było dotarcie na 3 miejsce amerykańskiej listy przebojów. 

„All Through The Night” (1985)

Kolejny wielki przebój, dzięki któremu Cyndi Lauper była pierwszą w historii muzyki rozrywkowej piosenkarką, której cztery single z debiutanckiego krążka znalazły się w pierwszej piątce na listach przebojów w Ameryce.

„True Colors” (1986)

Utwór pochodzi z drugiego albumu Cyndi Lauper o tym samym tytule. Nie został niestety przyjęty tak dobrze jak studyjny debiut. Promujący go jednak singiel „True Colors” stał się wielkim hitem! Dotarł do pierwszego miejsca listy Billboardu i był nominowany do nagrody Grammy. Tuz obok „Girls Just Wanna Have Fun” jest to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych piosenek Lauper. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.