Natalia Kukulska zaśpiewała cover zespołu Bajm » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Natalia Kukulska zaśpiewała cover zespołu Bajm

Natalia Kukulska zaśpiewała cover zespołu Bajm

Wokalistka na dobry początek wakacji zaprezentowała cover piosenki zespołu Bajm „Nie ma wody na pustyni” z koncertu „MTV Unplugged”. Jak jej wyszło? Posłuchajcie!

Natalia Kukulska wydała album „MTV Unplugged”, który jest zapisem jubileuszowego koncertu z okazji 25-lecia jej działalności artystycznej. W trakcie występu na scenie towarzyszyło jej 11 muzyków, którzy stworzyli zupełnie nowe, akustyczne aranżacje znanych przebojów. Wśród nich znalazła się między innymi piosenka zespołu Bajm – „Nie ma wody na pustyni”- która artystce przypomina czas młodości i beztroskich wakacji. Skąd pomysł na wybór tego coveru? Natalia Kukulska przyznaje, że:

„Oprócz powodów sentymentalnych, uwielbiam nutę szaleństwa, zadziorność i dowcip w tym numerze. Mało takich w polskim repertuarze. Wspaniale udało się zamortyzować przy tej okazji instrumenty, które były w naszym składzie i kojarzą się „pustynnienie” – flet, handpany czy marimbę. Kocham to jak zagrali wszyscy muzycy i jak zaśpiewały dziewczyny w chórku.”

Koncerty MTV Unplugged zostały zapoczątkowane przez amerykańską stację telewizyjną pod koniec lat 80. Do udziału zapraszani byli znani artyści, którzy wykonywali swoje utwory w wersji akustycznej. Byli to m.in. Mariah Carey, Nirvana, Alicia Keys, Eric Clapton czy – z polskiego rynku muzycznego – Kayah, Hey, Brodka czy Zalewski dołączyła właśnie Natalia Kukulska.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *