Netflix: Te filmy lat 80. przypomną Ci Twoje dzieciństwo »
Strona Główna > Netflix: Te filmy lat 80. przypomną Ci Twoje dzieciństwo

Netflix: Te filmy lat 80. przypomną Ci Twoje dzieciństwo

Te filmy z lat 80. cofną cię do lat dzieciństwa. Obejrzenie ich po latach na pewno sprawi, że spojrzysz na nie w innym świetle.

E.T.: The Extra-Terrestrial

Ten film z 1982 roku opowiada o niezwykłej przyjaźni między Eliottem samotnym chłopcem, przybyszem z obcej planety, który gubi się na Ziemi. Chłopiec próbuje pomóc przyjacielowi, aby ten mógł powrócić do swojego domu. Po drodze muszą jednak uważać na naukowców, którzy chcą wykorzystać przybysza do swoich celów.

Miejski kowboj

Urban Cowboy” – ta produkcja z 1980 roku opowiada, jak sam tytuł wskazuje, o miejskim kowboju, łamaczu kobiecych serc. Kiedy jednak pewnej nocy trafia do klubu „U Gilleya” poznaje tam mistrzynię parkietu Sissy, w oczach której uchodzi za „prawdziwego kowboja”. Tego wrażenia Bud Davis, w którego rolę wciela się John Travolta, będzie próbował dotrzymać, gdy w paradę wejdzie mu niebezpieczny przestępca, planujący napad na klub i zdobycie serca Sissy.

Szkoła Kadetów

Taps” to film z 1981 roku opowiadający o szkole kadetów w Bunker Hill, która ma 141 lat i chlubne tradycje. Brian Moreland i Alex Dwyer są najstarsi rangą w szkole spośród wychowanków. W dniu uroczystej parady otrzymują wiadomość od dowódcy, generała Bache’a o tym, że szkoła ma zostać zlikwidowana. Chłopcy są załamani i nie rozumieją przyczyn tej decyzji. Na domiar złego ich dowódca zostaje aresztowany. Kadeci postanawiają bronić swojej szkoły.

Amadeusz

Amadeus” opowiada o dramacie, który rozegrał się pomiędzy Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, jednym z najsłynniejszych twórców muzyki, a Włochem Antonio Salierim, nadwornym kompozytorem cesarza Austrii, Józefa II. Długo oczekiwany przez Salieriego sukces zostaje przyćmiony, gdy dworze cesarskim pojawia się intruz.

Nie kupisz miłości

Can’t Buy Me Love” opowiada o Ronaldzie Millerze i Cindy Mancini, czyli niezwykle inteligentnym młodym chłopaku i pięknej cheerleaderce, która ma poważny problem, po tym jak zniszczyła kostium swojej matki. Ronald zgadza się odkupić ubranie ze swoich zaoszczędzonych pieniędzy pod warunkiem, że Cindy będzie udawać przez jakiś czas jego dziewczynę. W efekcie prowadzi to do wielu zarówno romantycznych jak i komicznych wydarzeń.

Polecamy również: