Strona Główna > „Nie ma nas”: Kasia Nosowska i Tomek Makowiecki w wyjątkowym duecie [POSŁUCHAJ]

„Nie ma nas”: Kasia Nosowska i Tomek Makowiecki w wyjątkowym duecie [POSŁUCHAJ]

Dwie legendy polskiej sceny zaprezentowały niezwykle emocjonalną piosenkę.

Czasem, choć niezmiernie rzadko, zdarzają się na polskiej scenie muzycznej spotkania na miarę koniunkcji planet. O takiej skali wydarzenia możemy mówić, kiedy w jednej piosence naprzeciwko siebie staje jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek oraz jeden z najpiękniejszych i najbardziej przejmujących męskich głosów. Makowiecki i Nosowska wydali właśnie niezwykle emocjonalny singiel „Nie ma nas”. Możecie go posłuchać poniżej.

Pamiętam dokładnie, kiedy powstał pomysł i szkielet piosenkiBył grudzień i właśnie wróciliśmy z zespołem z koncertów do naszej sali prób w Gdańsku. Nastroje były dość podłe. Wszyscy rozjechali się do domów, a ja postanowiłem zostać na noc z instrumentami i o czwartej nad ranem utwór był już niemalże gotowy.

– opowiada Tomasz Makowiecki.

Ostatnia płyta Makowieckiego już tytułem „Moizm” sugerowała, że jest to bardzo osobisty materiał do wyśpiewania tylko solo. Duet z Nosowską to pierwszy od bardzo dawna utwór na dwa głosy.

Od początku wiedziałem, że to jest wspaniały materiał na duet, ale to wydawca zapytał mnie, co sądzę o tym, żeby zaprosić Kasię Nosowską. Wiedziałem, że to świetny pomysł, lecz od razu wydał mi się nierealny. Ktoś taki jak Nosowska pozostawał w sferze moich marzeń. Za namową Pawła Tetłaka z UMP napisałem do niej i wysłałem mp3. Chwilę potem usłyszałem w słuchawce głos Kasi, która szczerze ucieszyła się z mojej propozycji i nie szczędziła słów zachwytu nad piosenką. Jestem szczęściarzem. Myślałem o spotkaniu z Kasią w studio, lecz z braku czasu nie doszło do niego. Całość nagraliśmy zdalnie – w samotności – i myślę, że dzięki temu ten utwór ma jeszcze większą siłę.

– dodaje muzyk.

Podczas gdy Katarzyna Nosowska jest osobą niezwykle aktywną i muzycznie, i w social mediach, o Tomaszu Makowieckim słychać bardzo rzadko. Ostatni singiel Makowieckiego „Bardziej niż zwykle” ukazał się ponad rok temu, ale tak jak najnowsza piosenka jest majstersztykiem zarówno pod względem muzycznym jak i poetyckim.

Autorem słów jest Roman Szczepanek, mój wieloletni przyjaciel, z którym pracowaliśmy przy płycie „Moizm” nad takimi utworami jak „Holidays in Rome”, „A Summer Sale”, „Your Foreign books” czy '”What’s New In Heaven’”. Za muzykę, aranżację oraz produkcję utworu odpowiedzialny jestem ja. Tego lata spontanicznie odwiedził mnie też w studio Kamil Holden Kryszak, który jest bardzo utalentowanym muzykiem oraz kompozytorem i zostawił swój ślad w postaci partii gitarowych.

– mówi Makowiecki.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.