Nie uwierzysz, że te kultowe albumy skończyły już 30 lat » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nie uwierzysz, że te kultowe albumy skończyły już 30 lat

Nie uwierzysz, że te kultowe albumy skończyły już 30 lat

Znane i lubiane, wciąż często puszczane w radiu. Te albumy nie odchodzą do lamusa, ale czy wiesz, że właśnie skończyły 30 lat?

Roxette – Joyride

Jest to trzeci album studyjny zespołu Roxette. Wydano go 28 marca 1991 roku. Płyta szybko zyskała popularność – sprzedano aż 11 mln egzemplarzy na całym świecie, a w siedmiu krajach zdobył pierwsze miejsce. Piosenki z „Joyride” do tej pory są uznawane za symbol muzyki wczesnych lat 90.

Nirvana – Nevermind

Jeden z najważniejszych albumów grupy. To właśnie dzięki niemu, grunge i alternatywny rock miały szansę pokazać się szerszej publiczności. Wydawcy nie spodziewali się, że płyta osiągnie tak duży komercyjny sukces. Ten był głównie możliwy dzięki pierwszej piosence na liście utworów, czyli słynnej „Smells Like Teen Spirit”.

R.E.M. – Out of Time

Siódmy studyjny album zespołu R.E.M. wydany w 1991 roku. Był to prawdziwy przełom dla amerykańskiego zespołu. Piosenka otwierająca „Out of Time”, czyli „Losing My Religion” do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kawałków grupy. Sam album sprzedał się w imponującej ilości 18 mln egzemplarzy.

Queen – Innuendo

Ostatni album przed śmiercią Freddiego Mercury’ego. Zdobył on uznanie słuchaczy na całym świecie – zajął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Portugalii i Szwajcarii, a w Stanach Zjednoczonych pokrył się złotem.

Seal – Seal

To debiutancki album Brytyjczyka. To właśnie z niego pochodzą takie przeboje, jak „Killer” czy „Crazy”.

Vanilla Ice – To the Extreme

Kolejny debiutancki album, tym razem grupy Vanilla Ice. Mimo mieszanych recenzji krytyków, „To the Extreme” został świetnie przyjęty przez słuchaczy. Spędził aż 16 tygodni na szczycie amerykańskiej listy Billboard. Najbardziej znane kawałki albumu to „Play That Funky Music” i „Ice Ice Baby”.

Michael Jackson – Dangerous

Na koniec prawdziwy rekordzista. Album „Dangerous” to ósmy album artysty, którego wyróżnia przede wszystkim ilość sprzedanych egzemplarzy. Na całym świecie kupiono ponad 32 miliony. Ponadto na liście utworów można zobaczyć prawdziwe przeboje Jacksona, takie jak np. „Black or White”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *