Niezapomniane role Olivii Newton-John » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Niezapomniane role Olivii Newton-John

Niezapomniane role Olivii Newton-John

Wspominamy dzisiaj Olivię Newton-John — kultową piosenkarkę i aktorkę, która zmarła w wieku 73 lat po wieloletniej walce z rakiem piersi 8 sierpnia 2022 roku. Przyjrzymy się niektórym z jej najlepszych filmów i najbardziej pamiętnych ról na przestrzeni lat.

„Grease” (1978)

Film „Grease” z 1978 roku opowiada historię dziewczyny Sandy (Olivia Newton-John), która przyjeżdża z rodzinnej Australii do Stanów Zjednoczonych, by być świadkiem przemian kulturowych. Okazuje się, że do jej nowej szkoły uczęszcza Danny (John Travolta), wakacyjna miłość. Chłopak jednak nie jest ideałem, za jakiego miała go Sandy! Film doczekał się sequela „Grease 2”, który miał premierę w 1982 roku.

„Xanadu” (1980)

Kiedy grecka muza o imieniu Kira schodzi na Ziemię, inspiruje zmagającego się z trudnościami artystę Sonny’ego Malone’a do współpracy z potentatem budowlanym Dannym Mcguire (Gene Kelly) i zbudowania klubu nocnego na rolkach o nazwie „Xanadu”. Dyskotekowy występ Newton-John w Xanadu udowodnił, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych!

„W swoim rodzaju” (1983)

Po występie u boku Travolty w „Grease”, oboje ponownie spotkali się w tej romantycznej komedii z lat 80. W filmie cztery anioły próbują wykorzystać niespokojną parę, graną przez Newtona-Johna i Travoltę, by uratować Ziemię i odkupić całą ludzkość. Uwaga, spoiler, chemia między nimi jest tak samo dobra jak zawsze!

„Moje przyjęcie” (1996)

Ten dramat LGBTQ+ był jednym z pierwszych filmów otwarcie przedstawiających pacjentów z AIDS umierających z godnością, oparty na śmierci byłego kochanka reżysera, Harry’ego Steina. Film opiera się na dwudniowej imprezie, podczas której gejowski architekt, u którego zdiagnozowano postępującą wieloogniskową leukoencefalopatię, postanawia zorganizować kolację dla całej rodziny i przyjaciół, pod koniec której kończy swoje własne życie.

„Nędza żywota” (2000)

„Nędza żywota” to niezależna komedia, która stała się kultowym klasykiem. Film opowiada historię rodziny, która spotyka się po śmierci swojej matki, a Newton-John wciela się w rolę Bitsy Mae Harling — lokalnej piosenkarki o złej reputacji.