"Not Just A Girl” Shania Twain zapowiada film dokumentalny na Netfliksie [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Not Just A Girl” Shania Twain zapowiada film dokumentalny na Netfliksie [WIDEO]

„Not Just A Girl” Shania Twain zapowiada film dokumentalny na Netfliksie [WIDEO]

Światowa ikona Shania Twain zaprasza do swojego świata w „Not Just A Girl” – zupełnie nowym, obejmującym całą karierę dokumencie, wyprodukowanym przez Mercury Studios i wyreżyserowanym przez Jossa Crowleya. Premiera już we wtorek 26 lipca w serwisie Netflix. Tego samego dnia do serwisów cyfrowych trafi kompilacja największych hitów artystki z premierowym bonus trackiem, „Not Just A Girl (The Highlights)”.

Film śledzi początki Twain jako artystki przeciwstawiającej się stereotypom na temat country i przeprowadza widzów przez jej wizję z czasów „Come On Over”, dzięki któremu stała się globalnym fenomenem. Dokument porusza także jej wpływ na społeczność LGBTQ+ i artystów z każdego gatunku: – Utorowała drogę muzykom na całym świecie. Sprawiła, że ​​czułem się bezpiecznie, kiedy byłem małym dzieckiem – mówi Orville Peck.

Shania Twain, nieustannie od lat 90. przełamuje ograniczenia gatunkowe, inspiruje kolejne pokolenia oraz gromadzi międzynarodową rzeszę fanów. W jej katalogu znajduje się mnóstwo hitów, które przetrwały próbę czasu i nieustannie goszczą na playlistach radiowych oraz cyfrowych.

Film „Not Just A Girl” zabiera widzów w podróż od skromnych początków Shanii w Timmins w Ontario, gdzie wychowała się w biedzie i zainspirowała historią Dolly Parton, poprzez jej pierwsze podpisanie kontraktu z wytwórnią płytową w Nashville, aż po moment decydujący o jej karierze – spotkanie z przyszłym mężem i producentem Muttem Lange, przed napisaniem, nagraniem i wydaniem jej przełomowego albumu „The Woman In Me”.

Wyprodukowany przez Mercury Studios dokument zawiera nagrania z sesji studyjnych z całej jej kariery oraz zupełnie nowe domowe wywiady z Shanią. Dokument przenosi nas aż do dziś i daje wgląd w pracę nad nadchodzącą szóstą płytą artystki, która stała się jedną z najbardziej uwielbianych gwiazd na świecie oraz pionierką w dziedzinie popu, country i rocka.

„Not Just A Girl” to opowieść o kobiecie, która chciała iść własną, niezależną drogą; historia artystki, która podjęła ogromne ryzyko, by znaleźć się na szczycie. Wśród gości opowiadających o Shanii w filmie znajdują się Lionel Richie, Diplo, Avril Lavigne i Orville Peck. – Ona wyznaczała nowe ścieżki – powiedział Lionel Richie.

Oprócz filmu dokumentalnego, Shania wyda album zatytułowany „Not Just A Girl (The Highlights)”, który będzie zawierał nowy, tytułowy utwór oraz niektóre z jej największych hitów. „Not Just A Girl (The Highlights)” 26 lipca ukaże się w wersji cyfrowej, a w wersji fizycznej pojawi się już 2 września.

Polecamy również: