Odmówiła duetu Michaelowi Jacksonowi. Tego mogliście nie wiedzieć o Whitney Houston » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Odmówiła duetu Michaelowi Jacksonowi. Tego mogliście nie wiedzieć o Whitney Houston

Odmówiła duetu Michaelowi Jacksonowi. Tego mogliście nie wiedzieć o Whitney Houston

Whitney Houston zmarła 11 lutego 2012 roku w wieku 49 lat. Tata nazywał ją „Nippy”, chętnie chodziła na lekcje historii w szkole, a jej ulubionym kolorem był fiolet. Z okazji rocznicy śmierci przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek. Sprawdźcie, czego jeszcze nie wiecie o Whitney Houston!

Whitney Houston odmówiła Michaelowi Jacksonowi

Już w 1987 roku Michael Jackson chciał nagrać wspólnie z Whitney Houston piosenkę „I Just Can’t Stop Loving You„. Piosenkarka, która pracowała wówczas nad debiutanckim nagraniem, odmówiła udziału w sesji studyjnej. Następnie, zaproszono do singla Barbrę Streisand, która również zrezygnowała z pracy z Królem Popu. Ostatecznie wykorzystano wokale protegowanej Quincy JonesaSiedah Garrett.

Michael i Whitney nigdy nie nagrali wspólnego kawałka, ale zdarzyło im się wystąpić na jednej scenie w duecie podczas koncertu upamiętniającego twórczość Sammy’ego Davisa Jr.

Brandy zainspirowana śmiercią Whitney

Whitney Houston zdecydowała się zatytułować swoją płytę „Two Eleven”, gdy dowiedziała się o śmierci swojej mentorki i przyjaciółki. Te cyfry oznaczają dokładną datę odejścia Whitney Houston (11 lutego), ale to także dzień urodzin Norwood.

Choć wokalistki nie nagrały żadnego numeru studyjnego razem, mogliśmy je zobaczyć w disneyowskim musicalu „Kopciuszek” z 1997 roku. Brandy odegrała tytułową rolę, a Whitney wystąpiła jako dobra wróżka.

Związki

Kip Rano / Rex Features/EAST NEWS

Pomimo tego, że najgłośniejszym związkiem Whitney Houston było toksyczne małżeństwo z piosenkarzem R&B, Bobby Brownem, plotkuje się, że artystka spotykała się także z Eddim MurphymJermainem Jacksonem, pastorem (!) Alvinem Love, aktorem Rickym Schroderem. Podobno ostatnim partnerem wokalistki był Ray J – brat Brandy, który słynie z nagrania kasety pornograficznej z Kim Kardashian. Na przestrzeni lat mówiono także o tym, że piosenkarka jest lesbijką i spotyka się ze swoją asystentką, Robyn Crawford, którą poznała jeszcze w czasach liceum.

Podobno także Robert De Niro zauroczył się osobowością gwiazdy. W późnych latach 80. przyznał prasie, że Whitney to najseksowniejsza kobieta, jaką kiedykolwiek widział.

Whitney Houston i powiązania z TLC

W wieku 15 lat Whitney Houston śpiewała chórki w piosence „I’m Every Woman„, którą oryginalnie wykonywała Chaka Khan. Nieżyjąca już artystka nagrała własną wersję piosenki, która znalazła się na soundtracku do filmu „Bodyguard” w 1992 roku.

W teledysku pojawiają się dziewczyny z grupy TLC, które dopiero co zaczynały swoją karierę. W 1995 roku diwa prezentowała zwycięzców nagrody MTV Video Music Awards, którymi – za sprawą singla „Waterfalls” – okazały się właśnie T-Boz, Left Eye oraz Chilli.

Fragment tego nagrania r&b wykorzystano zarówno w filmie biograficznym Vh1 o girlsbandzie, jak i dokumencie o życiu Lisy Lopes, „The Last Days of Lisa Lopes„. Whitney wraz z rodziną była obecna na pogrzebie zmarłej raperki w 2002 roku.

Szkoła imienia Whitney Houston

Polaris/East News

W 1997 roku pewnej szkole w jej rodzinnym mieście, New Jersey, nadano nazwę na cześć wokalistki. Oryginalnie Franklin School nosi teraz tytuł Whitney E. Houston School of Creative and Performing Arts.

Matka Whitney Houston, wokalistka gospel Cissy bardzo stawiała na edukację córki, dlatego też nie pozwalała jej podpisać kontraktu z wytwórnią, zanim wokalistka pop nie skończyła edukacji w katolickiej szkole Mount Saint Dominic Academy.