Strona Główna > Podcast
Reklama
Do końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Odcinek 30

01.10.2018 08:00
W „Zmieniamy Wielkopolskę” o producencie nowoczesnych rozwiązań przeciwpożarowych, które powstają dzięki unijnym środkom.

Krzysztof Sadowski – dzień dobry!

Proszę sobie wyobrazić, że jesteśmy teraz w teatrze i siedzimy w pierwszym rzędzie. Nagle na scenie wybucha pożar. Aktorzy uciekają na widownię. Pożar błyskawicznie się rozprzestrzenia. Na szczęście z góry niemal natychmiast zjeżdża brama przeciwpożarowa, która zatrzymuje pożar na scenie, a ludziom daje cenne minuty na ucieczkę. Takie właśnie bramy produkuje firma Małkowski-Martech z Kórnika koło Poznania. Własny, potwierdzony certyfikatami patent. Doszli do tego po wielu badaniach i doświadczeniach laboratoryjnych. Za wszystko zapłaciła Unia Europejska w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

„Unia Europejska pomaga!”

Zenon Małkowski – założyciel firmy:

– Firma dzięki tym pieniądzom i innym programom, tak obrazowo patrząc, przesiadła się z wozu drabiniastego w samochód i bez Unii to by było niemożliwe. Myśleliśmy o bramach przeciwpożarowych, czyli takich wyrobach, które w przypadku pożaru potrafią przez dwie godziny, kiedy po jednej stronie jest temperatura tysiąca dwustu stopni, utrzymywać różnicę temperatur do stu stopni, pozwalając ludziom spokojnie wyjść, się wyewakuować, chronić także i mienie. Ten program unijny nam szalenie w tym pomógł, bo dał nam takie przekonanie, że ktoś poza nami oczekuje pozytywnego rezultatu, że ktoś szuka, wspólnie z nami, szansy na rozwój takiej firmy, jaką jest firma Małkowski-Martech i to nam bardzo pomogło.

Na koniec mam jeszcze zaproszenie. Zaproszenie do dyskusji na temat przyszłości Unii Europejskiej – „Silne regiony, silna Europa” – pod takim właśnie hasłem już 8 października w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbędzie się spotkanie w ramach dialogu obywatelskiego. W tym spotkaniu i dyskusji udział może wziąć każdy. Początek o godzinie 11:00. Rejestracja na stronie wrpo.wielkopolskie.pl

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.
więcej podcastów