Strona Główna > Podcast
Reklama
Do końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Odcinek 32

15.10.2018 08:00
W „Zmieniamy Wielkopolskę” o debacie w Ramach Dialogu Europejskiego nt. przyszłości Unii Europejskiej.

Krzysztof Sadowski, dzień dobry. Jaka przyszłość czeka Unię Europejską? Na jak duże pieniądze może liczyć Wielkopolska po 2020 roku, czyli w nowej perspektywie budżetowej? Między innymi odpowiedzi na takie właśnie pytania szukano w czasie Dialogu Obywatelskiego zorganizowanego w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu. Wśród prelegentów marszałek Marek Woźniak, europosłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i profesor Jacek Szlachta. Wśród publiczności – między innymi młodzież z wielkopolskich szkół, seniorzy i przedsiębiorcy.

– Natalia Słuszczak, jestem z Obornik
– Piotr Piędacha – jestem z Murowanej Gośliny. Unia Europejska – pierwsze skojarzenie. Bardzo duża wspólnota ludzi, którzy chcą pomagać sobie nawzajem.
– Wolność oraz różne programy typu Erasmus Plus
– Bardzo dużo otwiera się nowych przedsiębiorstw. Bardzo dużo dostajemy dofinansowań właśnie z Unii na różne, nowe inicjatywy u nas w mieście.
– Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej powstała ścieżka rowerowa do szkoły, o którą staraliśmy się przez dziesięć lat.


Profesor Jacek Szlachta, Szkoła Główna Handlowa

– Wielkopolska jest silnym partnerem procesów rozwojowych w Polsce. Takich pięć priorytetów zostało ustalonych: bardziej zielona Europa, bardziej powiązana Europa. Ja najbardziej lubię ten piąty priorytet, czyli Unia bliżej obywateli.

Pieniędzy w nowym budżecie ma być mniej. Dla wszystkich. Polska pozostanie jednak krajem, który dostaje najwięcej. I na koniec jeszcze zaproszenie. Na 16 października, na godzinę 12.00 do Instytutu Metali Niezależnych przy ulicy Fortecznej w Poznaniu. To zaproszenie między innymi dla przedsiębiorców, ludzi świata nauki i organizacji pozarządowych. Główny temat: unijne, finansowe prognozy na lata 2021-2027.

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.
więcej podcastów