Strona Główna > Podcast
Reklama
Do końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Odcinek 35

05.11.2018 09:00
W „Zmieniamy Wielkopolskę” – o żłobku i przedszkolu w Opalenicy dofinansowanych z unijnych środków w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

Przed mikrofonem Krzysztof Sadowski, witam Państwa w kolejnym odcinku naszego magazynu. Dzisiaj odwiedzimy Opalenicę. Za blisko dwa miliony złotych wybudowano tam nowe przedszkole i żłobek. Pomogła Unia Europejska i Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny.

„Unia Europejska pomaga!”

Tomasz Szulc, burmistrz Opalenicy.
– Staranie wielu osób również pomoc Urzędu Marszałkowskiego. Dzisiaj wielka radość. Podnosimy jakość nauczania w Opalenicy. Blisko sto trzydzieści dzieci – przedszkole. Po raz pierwszy w Opalenicy otworzyliśmy żłobek. Przeszło pięćdziesiąt dzieci w żłobku a więc wiele rodzin ma na pewno łatwiejszy start w życiu. Temat byłby bardzo trudny do zrealizowania przez gminę. Pomoc unijnych pieniążków, które nam spłynęły, dały nam możliwość nie tylko
zamknięcia tej inwestycji ale również pewien oddech finansowy, gdyż zyskaliśmy również utrzymanie przedszkola przez pierwszy rok ze środków unijnych.


Tyle burmistrz Opalenicy. Czas na wizytę w żłobku i przedszkolu.

– Beata Łukaszewska, dyrektor przedszkola nr 2 w Opalenicy. Dzieci bardzo przychodzą chętnie do przedszkola. Jest to miejsce radosne.
– To jest takie miejsce, o którym Pani marzyła, myślała przez całą swoją karierę, żeby w końcu taki budynek w Opalenicy powstał?
– Myślę, że to nie było tylko naszym tutaj marzeniem ale wszystkich mieszkańców Opalenicy, bo potrzeba wybudowania drugiego przedszkola była dla mieszkańców bardzo ważna.

Wielokolorowa bryła nowego żłobka i przedszkola robi niesamowite wrażenie. W środku XXI wiek… przestronne sale, nowoczesne pomoce dydaktyczne. U góry aula.
Na koniec zaproszenie do konkursu dla uczniów i nauczycieli z wielkopolskich szkół średnich.

– „Młodzi wiedzą o funduszach”. Do zdobycia bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Szczegóły na wrpo.wielkopolskie.pl. Powodzenia! A my słyszymy się jak zwykle za tydzień.

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.
więcej podcastów