Podcast » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy

Odcinek 36

Zmieniamy Wielkopolskę

12.11.2018 10:00

Dziś w„Zmieniamy Wielkopolskę” – o unijnym wsparciu w ramach WRPO budowy ścieżki rowerowej będącej wspólną inwestycją Miasta Poznań i Gminy Suchy Las.

Krzysztof Sadowski, dzień dobry. Dziś będziemy i w Poznaniu, i w Suchym Lesie. Odwiedzimy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w stolicy Wielkopolski i sucholeski Urząd Gminy. Powód? Ścieżka pieszo-rowerowa, którą udało się wybudować dzięki współpracy obu tych podmiotów, przy niemałym, finansowym wsparciu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. To prawie pół miliona złotych.

„Unia Europejska pomaga!”

– Halo, halo, panie rowerzysto! Halo, można na chwilę?
– Tak, słucham.
– Jak ta ścieżka?
– No znakomicie! Wreszcie jest gładko, bezpiecznie i nie boję się samochodów.


Ta ścieżka to efekt współpracy MPK w Poznaniu i Urzędu Gminy w Suchym Lesie.

– Wojciech Tulibacki – prezes zarządu MPK Poznań. Partner, który z nami wspólnie przystąpił do tego zadania, czyli wyszliśmy trochę poza miasto Poznań – w aglomerację, to jest Suchy Las – wspólnie realizowana ścieżka rowerowa. To daje takie połączenie w tym momencie transportu publicznego: rower, autobus, tramwaj. Powiedziałbym to były takie dwa elementy niebezpieczeństwa. Przede wszystkim dla rowerzystów, ale także i pieszych. Bo tam można już teraz zauważyć – są piesi, nawet chyba się pojawiają rolkarze również. Doskonała trasa.
Rafał Urbaniak – Urząd Gminy Suchy Las
– Jak to było z tą ścieżką? Jakie były powody jej wybudowania właśnie w tym miejscu?
– Powodów było kilka. Duży ruch samochodowy, poruszanie się po tej drodze również rowerzystów, kolizje pomiędzy samochodami a rowerzystami. Natomiast teraz jest zupełnie inaczej. Jest droga pomiędzy Poznaniem a Biedruskiem. Obok tego jest ścieżka rowerowa bez przeszkód dla samochodów z bezpieczeństwem dla rowerzystów.


Jeszcze więcej informacji o unijnych pieniądzach w naszym regionie na wrpo.wielkopolskie.pl. A dziś to wszystko. Krzysztof Sadowski, do usłyszenia.

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.
Posłuchaj
Reklama
Do końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam
więcej podcastów