Strona Główna > Podcast
Reklama
Do końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Odcinek 40

10.12.2018 09:00
Dziś w „Zmieniamy Wielkopolskę” podsumowanie dot. tempa i zakresu realizacji projektów w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Krzysztof Sadowski, dzień dobry. To ostatnie wydanie magazynu w tym roku. Czas więc na małe podsumowanie. W tym programie opowiadamy, jak nasze województwo radzi sobie z wydawaniem unijnych pieniędzy w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Naszym dzisiejszym gościem jest Marszałek Marek Woźniak

„Unia Europejska pomaga!”

– Wielkopolska wydaje pieniądze w dobrym tempie. Jesteśmy w czołówce polskich regionów. Mamy w tej chwili już siedemdziesiąt jeden procent kontraktacji, czyli pieniędzy zaangażowanych w umowy z beneficjentami, którzy te pieniądze otrzymują. Mamy też dwadzieścia procent już zrealizowanych płatności, czyli tyle pieniędzy już z budżetu europejskiego do nas wróciło. Na projekty już rozliczone, które pomyślnie przeszły całą procedurę realizacji i rozliczenia, zaangażowane pieniądze to jest jedenaście i pół miliarda złotych. Podpisano dwa tysiące dwieście siedemdziesiąt umów. To pokazuje skalę tego zaangażowania.

Inwestycje zrealizowane dzięki eurokasie widać w Wielkopolsce na każdym niemal kroku. Te najważniejsze zdaniem naszego dzisiejszego gościa? Raz jeszcze Marszałek Marek Woźniak:

– Najbardziej mnie osobiście cieszy to, że jednym z projektów, który uzyskał dofinansowanie i jest realizowany, jest budowa szpitala dziecięcego w Poznaniu. To są też realizacje wielu projektów infrastrukturalnych typu obwodnice miast, które ruszyły. To są realizacje obiektów żłobkowych i przedszkolnych w całej Wielkopolsce. To sa inwestycje w obiekty edukacji, czyli szkoły.

Sporo tego wszystkiego, prawda? A to przecież przysłowiowy wierzchołek góry lodowej.

W tym programie to już wszystko. Krzysztof Sadowski, do usłyszenia.

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.
więcej podcastów