Pogrzeb Królowej Elżbiety II już dzisiaj. O której godzinie i gdzie będzie dostępna transmisja na żywo? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Pogrzeb Królowej Elżbiety II już dzisiaj. O której godzinie i gdzie będzie dostępna transmisja na żywo?

Pogrzeb Królowej Elżbiety II już dzisiaj. O której godzinie i gdzie będzie dostępna transmisja na żywo?

Już dzisiaj 19 września 2022 roku odbędzie się Państwowy pogrzeb królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II w Opactwie Westminsterskim

Najdłużej urzędująca monarchini Wielkiej Brytanii zmarła spokojnie w czwartek 8 września 2022 roku w swojej szkockiej posiadłości wiejskiej w Balmoral. Królowa miała 96 lat.

Pogrzeb Królowej Elżbiety II odbędzie się 19 września 2022 roku w Opactwie Westminsterskim. Transmisję na żywo z tego wydarzenia będzie można oglądać w na kanale TVP1 od godz. 11:30. W internecie transmisja już się rozpoczęła za pośrednictwem telewizji BBC.

Po nabożeństwie pogrzebowym w poniedziałek 19 września 2022 roku trumna zostanie złożona w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, gdzie pochowani są także jej zmarły w zeszłym roku mąż, książę Filip oraz jej rodzice.

Król Karol III ustanowił dzień pogrzebu świętem państwowym w Wielkiej Brytanii, aby wszyscy chętni mogli oddać hołd zmarłej królowej.

Polecamy również: