Polskie seriale, które musisz zobaczyć » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Polskie seriale, które musisz zobaczyć

Polskie seriale, które musisz zobaczyć

W Polsce, szczególnie wśród młodszego pokolenia, przyjęła się niechęć do krajowych produkcji. Przyzwyczailiśmy się, że są to nudne obyczajowe tasiemce. Zresztą rozwój platform streamingowych zagwarantował nam dostęp do ogromnej liczby zagranicznych filmów i seriali. Tym zestawieniem udowodnimy Wam, że powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” jest jak najbardziej słuszne, a polskie seriale to ostatnimi laty nie powód do wstydu.

„Wielka woda”

Wielka woda to hit ostatniego miesiąca, który w pierwszym tygodniu października zajął drugie miejsce na liście najchętniej oglądalnych produkcji nieanglojęzycznych na platformie Netflix. Akcja serialu przenosi nas do Wrocławia z roku 1997, kiedy to miasto nawiedza powódź tysiąclecia. Każdy z okolicznych mieszkańców radzi sobie z kataklizmem w inny sposób – uciekając czy też stawiając opór władzy w obronie swojego dobytku. „Wielka woda” to serial, w którym dopracowany jest każdy najmniejszy szczegół, a scenografia i efekty specjalne idealnie odwzorowują realia katastrofy.

„Kruk. Szepty słychać po zmroku”

Serial produkcji Canal+ to intrygujący thriller, którego akcja ma miejsce na zamglonym Podlasiu. Jest podróżą w głąb psychiki Adama Kruka, policjanta, który wraz z przyjacielem z dzieciństwa usiłuje rozwikłać sprawę porwania chłopca. „Kruk” zaskakuje mrocznym, tajemniczym klimatem i subtelnymi wątkami paranormalnymi.

„Sexify”

Natalia, studentka informatyki, w ramach projektu zaliczeniowego postanawia opracować aplikację obliczającą algorytm na kobiecy orgazm. Pomaga jej w tym najlepsza przyjaciółka oraz koleżanka z akademika.

Jeśli wydaje Wam się, że polskie produkcje to tylko dołujące kryminały, ta pozycja z całą pewnością Was zaskoczy. „Sexify” jest serialem świeżym i nieszablonowym, który obala panujące tabu. Komedia rozbawi Was do łez i sprawi, że na długie godziny nie odejdziecie od telewizora. To pełna wrażliwości opowieść o wchodzeniu w dorosłość, poznawaniu siebie i swoich pragnień.

„Gry rodzinne”

Jeśli podobało Wam się „Sexify”, może się okazać, że „Gry rodzinne” również przypadną Wam do gustu. To komediodramaty utrzymane w podobnej stylistyce i mające miejsce w samej Warszawie. Serial Netflixa to obraz złudnie idyllicznego życia w stolicy, pełnego kłamstw, niedomówień i pogoni za karierą.

Wątkiem, wokół którego kręcą się całe „Gry rodzinne”, jest ślub Kasi, studentki medycyny oraz Jana – majętnego chirurga plastycznego. W dniu uroczystości jednak nie wszystko idzie tak, jak powinno – na jaw zaczynają wychodzić rodzinne tajemnice, a państwo młodzi muszą przemyśleć to, czy naprawdę chcą spędzić ze sobą resztę życia.

„Ślepnąc od świateł”

Serial na podstawie bestsellerowej książki Jakuba Żulczyka to gratka nie tylko dla fanów kina gangsterskiego – spodoba się również tym, dla których ważny jest mroczny wątek psychologiczny

„Ślepnąc od świateł” to historia Kuby – zmęczonego życiem warszawskiego dilera gwiazd i polityków. Gdy tydzień przed jego wylotem do Argentyny, w której zamierza wreszcie odpocząć od otaczającego go zgiełku, z więzienia wychodzi gangster Dario, główny bohater musi stanąć twarzą w twarz ze swoimi demonami.

„Król”

Fabuła „Króla” przenosi widza do Warszawy z lat 30. XX wieku. Nad miastem krąży widmo wojny, rośnie napięcie społeczne, a podziały coraz bardziej się uwypuklają. Na ulicach postrach sieje gang, któremu przewodzi socjalista Kum Kaplica. Jego prawą ręką jest główny bohater serialu, bokser Jakub Szapiro, który skrycie marzy o obaleniu swojego pracodawcy i przejęciu władzy nad stolicą. Już wkrótce mężczyzna będzie musiał stoczyć walkę nie tylko ze swoimi wrogami, ale również samym sobą. Tymczasem wśród polityków zapadają decyzje, które wpłyną na losy całej Warszawy.

Polecamy również: