Przerażające zdjęcie obiegło sieć! To pojawiło się nad Polską
Strona Główna > Przerażające zdjęcie obiegło sieć! To pojawiło się nad Polską

Przerażające zdjęcie obiegło sieć! To pojawiło się nad Polską

Miejski Reporter opublikował w swoich mediach społecznościowych niesamowitą fotografię nadesłaną przez internautę. Przedstawia ona przerażający i ciemny wał szkwałowy, który pokazał się ostatnio nad mazowieckimi Białobrzegami. Zdjęcie zapiera dech w piersiach!

Wał szkwałowy jest nazywany także wałem chmurowym. To piękne i niezwykle niebezpieczne zjawisko atmosferyczne. Przeważnie zwiastuje nadejście groźnej burzy, obfitych opadów deszczu i silnych porywów wiatru. Amatorom tego zjawiska polecamy obserwację w bezpiecznym miejscu.

Zobacz także: To Łomnicki powiedział do znanej aktorki. Wyznała to po latach

Jak rozpoznać wał szkwałowy?

Jest to niezwykle gęsty i poziomy jęzor, przypominający kształtem walec lub taran z mniej lub bardziej obszarpanymi krawędziami. Usytuowany jest on w dolnej, czołowej części chmury cumulonimbus lub rzadziej cumulus. Najczęściej przybiera kształt złowieszczego, ciemnego łuku.

Zobacz także: Michał Wiśniewski zostawił żonę i wyjechał na wakacje. Czas znajdzie dopiero w listopadzie

Czym jest szkwał?

Jest to szczególna forma chmury burzowej, która występuje najczęściej na granicy burzowych frontów atmosferycznych oraz w superkomórkach. Zawsze znajduje się wtedy na przednim skraju strefy burzowej. W rejonie jej występowania zazwyczaj pojawia się porywisty wiatr, zwany szkwałem i intensywne opady, oberwania chmury.

Zobacz także: To dla niego zupełna nowość! Żmijewski podoła kultowej produkcji?

Wał szkwałowy nad Białobrzegami

W Polsce również nierzadko możemy natknąć się na takie zjawisko atmosferyczne. Robi ono ogromne wrażenie i przeraża mieszkańców miejscowości, nad którymi się pojawia. Nic dziwnego – taki wał niesie ze sobą ryzyko zniszczeń przyrody, a także gospodarstw.

Dzięki „Miejskiemu Reporterowi” i profilowi na Facebooku, który prowadzi, mogliśmy zobaczyć jak wygląda taki wał. Zapiera dech w piersiach, prawda?

Fani, śledzący stronę byli oczarowani piękną fotografią autorstwa Bartka Jaskulskiego. W komentarzach pojawiły się słowa zachwytu:

Świetne zdjęcie 

Piękne ujęcie. Brawo dla fotografa

Piękne ujęcie niesamowite

Za zdjęcie nagroda. Śmiało można startować w jakimś konkursie fotograficznym

Wygląda jak korona odwrócona

Pierwszy raz takie zjawisko widzę

Zobacz także: To dlatego zmarła córka Elvisa. Ujawniono oficjalną przyczynę śmierci