Przez tydzień nosiła w uchu pająka! Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o Katie Melua » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Przez tydzień nosiła w uchu pająka! Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o Katie Melua

Przez tydzień nosiła w uchu pająka! Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o Katie Melua

Popularność zdobyła m.in. dzięki piosenkom „Nine Milion bicycles” czy „Perfect World”. Uchodzi za jedną z najbardziej nietuzinkowych i znakomitych brytyjskich artystek. Jej utwory to historie wpisane w klimatyczne linie melodyczne. Oto 5 ciekawostek o artystce!

Katie Melua zaczęła grać na gitarze w wieku 17 lat

Jak wspomina artystka, bardzo lubiła słuchać gry na gitarze hiszpańskiej. Zainspirował ją jej wujek. Z czasem zaczęła pożyczać gitarę od swojego chłopaka i próbować swoich sił. Tak zaczęła się jej przygoda z instrumentem. Co ciekawe, Katie Malua zdradziła, że sięgnęła po gitarę, żeby przykuć uwagę innych.

Jej wielką inspiracją była Eva Cassidy

Zapytana o wpływ twórczości Evy Cassidy na jej muzykę, powiedziała:

Zakochałam się w jej muzyce. Nauczyłam się od niej więcej niż od jakiegokolwiek innego artysty.

Obie Panie łączy to, że same sobie akompaniowały, chociaż wokalistka nie uznaje siebie za wybitną gitarzystkę. Jak podkreśliła, gitara służy jej zdecydowanie częściej jako instrument, na którym komponuje swoje piosenki. W hołdzie, po tym jak dowiedziała się o śmierci Cassidy, Melua napisała utwór „Faraway Voice”.

Katie Melua uczęszczała do BRIT School

Czas spędzony w szkole wspomina jako odkrywczy, ponieważ będąc studentką BRIT School poznała twórczość m.in.  Joni Mitchell, Boba Dylana i grupy Queen. Do pójścia na studia pchnęła ją myśl o zgłębianiu tajnik w zakresie realizacji dźwięku – był to jeden z jej przedmiotów. W trakcie studiów jej zainteresowania się zmieniły i Katie poszła w stronę śpiewu i gry na gitarze.

Przez tydzień nosiła w uchu pająka!

Pewnego dnia artystka słyszała dziwne dźwięki. Stwierdziła, że być może pogorszył się jej słuch w wyniku jakiejś infekcji. Po kilku dniach zaczęła odczuwać ból, po czym udała się z tym do lekarza. Okazało się, że w uchu był mały pająk. Na szczęście historia kończy się dobrze. Katie Maleua wypuściła swojego „towarzysza” w ogrodzie.

Z pochodzenia jest Gruzinką

Katie Melua urodziła się 16 września 1984 roku w Gruzji, jednak wychowywała się w Wielkiej Brytanii. Zapytana czy czuje się bardziej Gruzinką czy Brytyjką odpowiedziała:

Bez wątpienia obiema. Kocham fakt, że mam podwójną perspektywę. To bardzo unikatowa sprawa.

Artystka lubi swoje pochodzenie. W piosenkach także możemy odnaleźć utwory w ojczystym języku. Jak opowiedziała Katie Melua, Wielka Brytania daje możliwości zaistnienia na rynku muzycznym, natomiast w Gruzji skupia się na muzyce samej w sobie.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *