Strona Główna > Przy tych filmach uronisz niejedną łzę! Oto kultowe produkcje Disneya z lat 80.

Przy tych filmach uronisz niejedną łzę! Oto kultowe produkcje Disneya z lat 80.

Bajki i filmy Disneya znamy i lubimy chyba wszyscy. Wprowadzają nas w inny świat, bawią, ale również wzruszają. Oto pięć filmów Disneya z lat 80. Sprawdź, czy znasz wszystkie!

Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki

W oryginalnej wersji „Honey, I Shrunk the Kids” to film przygodowy z 1989. Rick Moranis na skutek nieudanego eksperymentu, za pomocą maszyny, którą stworzył, pomniejszył swoje dzieci. Muszą przetrwać podróż przez ogród, aby wrócić do domu, stawiając czoła przeszkodom, takim jak zraszacze wodne i gigantyczne mrówki. To wszystko sprawia, że dobrze im znane miejsce staje się straszne i niebezpieczne.

Ucieczka nawigatora

,,Flight of the Navigator” to kultowa produkcja science fiction, wydana po raz pierwszy w 1986 roku. Akcja filmu rozpoczyna się w roku 1978, kiedy dwunastoletni chłopiec David budzi się z wypadku w lesie i odkrywa, że ​​minęło osiem lat! Co jest jednak ciekawe to, to, że David nie postarzał się nawet o dzień i desperacko chce wrócić do swojego świata.

Mała Syrenka

W oryginale ,,The Little Mermaid” to chyba największy klasyk Disneya, Syrenkę Ariel zna każdy. Ten klasy swoją premierę miał w 1989 roku. Opowiada o Syrence, która po odkryciu lądu zachwyca się życiem, w związku z czym zawiera umowę morską z czarownicą. Umowa była prosta, będzie człowiekiem przez trzy dni w zamian za jej głos. Musi znaleźć zarówno miłość, jak i spełnienie na powierzchni, nie mówiąc ani słowa.

Wielki mysi detektyw

Opowieści wzorujących się na historii Shlerocka Holmesa jest wiele, ale żadna nie jest taka jak ta. „The Great Mouse Detective” skupia się na dwóch myszach, żyjących w kanałach, gdzie mieszka i pracuje legendarny detektyw. Gryzoń Basil musi powstrzymać złego profesora Ratigana, zanim zniszczy Królową Mysz. Po drodze spotyka zaufanego wspólnika w postaci doktora Davida Q. Dawsona, a także Olivię Flaversham, którzy pomagają mu pojmać złego Ratingana.

Lis i Pies

The Fox and the Hound” to bajka o małym osieroconym lisie który zostaję przygarnięty przez staruszkę mieszkającą na farmie, zaprzyjaźnia się z psem myśliwskim sąsiada. Z czasem jednak dorastają, a co za tym idzie, wraz z wiekiem są również zmuszeni do rozdzielenia. Czy potrafią przezwyciężyć różnice, aby ocalić swoją przyjaźń? O tym można dowiedzieć się oglądając tę wzruszającą bajkę.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.