Quiz. Bob Dylan czy Eric Clapton? Będziesz mistrzem, jeśli zgarniesz 8/10! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Bob Dylan czy Eric Clapton? Będziesz mistrzem, jeśli zgarniesz 8/10!

Quiz. Bob Dylan czy Eric Clapton? Będziesz mistrzem, jeśli zgarniesz 8/10!

13 września 1976 roku ukazał się koncertowy album Boba Dylana zatytułowany „Hard Rain”. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy quiz. Wpletliśmy mały plot twist! Czy wiesz, które z tych utworów pochodzą z repertuaru Boba Dylana, a które śpiewa Eric Clapton? Sprawdź swoją wiedzę.

Bob Dylan i Eric Clapton to jedni z największych, światowych klasyków rocka. Pierwszy z nich łączy w swojej twórczości elementy folka i country, podczas gdy drugi stawia na bardziej bluesowe brzmienia. Czy znasz największe przeboje muzyków? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz.

Zobacz także: Ich zakazana miłość chwyta za serce. Krzysztof Skiba długo wzbraniał się przed uczuciem

Quiz – Bob Dylan czy Eric Clapton?

Pseudonim artystyczny Erica Claptona to „Slowhand”. Po tym jak grał w Yardbirds w 1963 roku, muzyk rozpoczął profesjonalną karierę, współtworząc różne zespoły i z powodzeniem nagrywając solowe płyty. Wyprzedawał koncerty na całym świecie i był wielokrotnie nagradzany. Mógł również liczyć na uznanie dziennikarzy, ale przede wszystkim zdobył status legendarnego gitarzysty. W 2003 pojawił się na 4. miejscu listy 100 największych gitarzystów wszech czasów według magazynu „Rolling Stone”, zaś w 2011 na miejscu 2. W 2000 został wprowadzony jako artysta solowy do Rock and Roll Hall of Fame.

Bob Dylan obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Na koncie ma nagrody: Grammy, Oscara i Pulitzera. W 1988 został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame. W 2016 roku potrzymał literackiego Nobla. Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała Dylanowi to wyróżnienie za stworzenie nowych pojęć poetyckich utrzymując przy tym amerykańską tradycję. Artysta wypuścił aż 39 albumów, w tym kompozycję, która zdobyła zarówno Oscara jak i Złoty Glob: „Things Have Changed” z filmu „Cudowni Chłopacy”. Napisał też światowy bestseller „Kroniki , Tom Pierwszy”, który spędził 19 tygodni na liście bestsellerów New York Timesa. Bob Dylan sprzedał ponad 125 milionów albumów na całym świecie.

Zobacz także: Joanna Racewicz wybrała się z synem do zaprzyjaźnionego fryzjera. Taką metamorfozę trzeba zobaczyć!

Quiz. Z czyjego repertuaru pochodzą te piosenki?

Czy wiesz, czyje to utwory i kto je wykonuje? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz muzyczny quiz! Powodzenia!

Zobacz także: Rzadkie zdjęcie Ewy Farnej z ukochanym. Świętuje rocznicę z mężem

Quiz. Bob Dylan czy Eric Clapton? Będziesz mistrzem, jeśli zgarniesz 8/10!

Pytanie 1 z 10

„Mr. Tambourine Man” to utwór z repertuaru:

Następne pytanie >

Zobacz także: Daria ze Śląska: „Muzyka mnie jarała”. Nie do wiary, jak to poszło!