Quiz. Borysewicz czy Markowski? Wstyd nie zdobyć minimum 9/12! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Borysewicz czy Markowski? Wstyd nie zdobyć minimum 9/12!

Quiz. Borysewicz czy Markowski? Wstyd nie zdobyć minimum 9/12!

Quiz muzyczny o ikonach polskiej sceny muzycznej. Współtworzyli legendarne grupy rockowe: Perfect oraz Lady Pank. Jak dobrze znasz Jana Borysewicza i Grzegorza Markowskiego? Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się!

Grzegorz Markowski urodził się 23 września 1953 roku w Józefowie. Jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rockowej. Popularność zdobył jako frontman i wokalista zespołu Perfect, z którym był związany ponad czterdzieści lat. Wykonywał takie przeboje jak „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Niewiele ci mogę dać”, „Autobiografia” czy „Wszystko ma swój czas”. Muzyk jest ojcem Patrycji Markowskiej, która poszła w jego ślady i również wybrała karierę muzyczną. Choć artysta zakończył karierę, okazjonalnie występuje z nią na koncertach.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Jan Borysewicz przyszedł na świat 17 kwietnia 1955 roku we Wrocławiu. Muzyką interesował się od dziecka – uczył się grać na perkusji, a później na gitarze. Artysta jest współzałożycielem zespołu Lady Pank. Razem z grupą wylansował takie przeboje jak „Mniej niż zero”, „Zawsze tam gdzie ty”, „Zostawcie Titanica” oraz „Zamki na piasku”.

Zobacz także: Quiz. To było w książce czy w filmie? Udowodnij, że nie jesteś mugolem i zdobądź 8/10!

Quiz. Borysewicz czy Markowski?

Co wiesz o Janie Borysewiczu i Grzegorzu Markowskim? Przetestuj swoją wiedzę w naszym quizie. Wskaż poprawne odpowiedzi na dwanaście pytań dotyczących życia i twórczości tych dwóch znanych muzyków. Powodzenia!

Quiz. Borysewicz czy Markowski? Wstyd nie zdobyć minimum 9/12!

Pytanie 1 z 12

Kto wykonywał piosenkę „Chcemy być sobą”?

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Cugowski czy Panasewicz? Będziesz mistrzem, jeśli przekroczysz 7 punktów!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!