Quiz. Co wiesz o Michaelu Jacksonie? Mniej niż 7/10 to porażka » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Co wiesz o Michaelu Jacksonie? Mniej niż 7/10 to porażka

Quiz. Co wiesz o Michaelu Jacksonie? Mniej niż 7/10 to porażka

29 sierpnia urodził się Michael Jackson. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz. Sprawdź, jak dużo wiesz o tym legendarnym piosenkarzu. Prawdziwi fani nie będą mieć z tym żadnego problemu.

Michael Jackson urodził się 29 sierpnia 1958 roku. Był nie tylko piosenkarzem, lecz także tancerzem, aktorem, kompozytorem i filantropem. Jego życie oraz kariera bardzo mocno wpłynęły na ogólnoświatową popkulturę. Zalicza się go najlepszych artystów wszech czasów. Jego albumy są najlepiej sprzedającymi się w historii.

Karierę muzyczną Michael Jackson zaczął już w wieku sześciu lat. Śpiewał wówczas w zespole rodzinnym “Jackson 5”. Pierwszą solową płytę wydał w 1971 roku. Natomiast w 1979 roku w pełni postanowił poświęci się karierze solowej. Ta jest pełna sukcesów. Stał się najbardziej nagradzanym twórcą w historii muzyki popularnej. Zmarł 25 czerwca 2009 roku. Pozostawił po sobie dziedzictwo, o którym świat nie zapomni.

Zobacz także: Quiz. Największe przeboje Maryli Rodowicz. Uzupełnij 10/10 słów, a będziesz mistrzem!

Poniżej zadaliśmy pytania związane z karierą Michaela Jacksona. Jak dobrze znasz tego piosenkarza? Rozwiąż quiz i przekonaj się samemu. Powodzenia!

Quiz. Co wiesz o Michaelu Jacksonie?

Quiz. Co wiesz o Michaelu Jacksonie? Mniej niż 7/10 to porażka

Pytanie 1 z 10

Czym był Moonwalk?

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. AC/DC czy Guns N’ Roses? 7/10 to słabizna!