Quiz. Cugowski czy Panasewicz? Będziesz mistrzem, jeśli przekroczysz 7 punktów! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Quiz. Cugowski czy Panasewicz? Będziesz mistrzem, jeśli przekroczysz 7 punktów!

Quiz. Cugowski czy Panasewicz? Będziesz mistrzem, jeśli przekroczysz 7 punktów!

Krzysztof Cugowski i Janusz Panasewicz to legendy polskiego rocka. Wokaliści czarują publiczność cudownymi, „zachrypniętymi” głosami, a na scenie czują się jak ryby w wodzie. Ich piosenki są wielkimi przebojami, który zna chyba każdy Polak. Ile wiesz na temat tych dwóch artystów? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz!

Krzysztof Cugowski i Janusz Panasewicz to jedni z najpopularniejszych wokalistów w kraju. Mają na swoim koncie wiele pięknych i chwytających za serce utworów, a także tanecznych hitów. Nie sposób jest nie „tupać do nich nóżką”. Jak dobrze znasz tych dwóch piosenkarzy? Czy pamiętasz tytuły ich przebojów? Przekonaj się sam i rozwiąż nasz quiz!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Janusz Panasewicz występuje na scenie już od 1981 roku. Ciekawostką może być fakt, że wokalista ma tak naprawdę na imię… Jan. Muzyk zmienił imię na potrzeby grupy, w której występuje. Nie chciał bowiem, by mylono go z jego kolegą z zespołu – Janem Borysewiczem. Band wylansował wspólnie takie przeboje jak: „Fabryka małp”, „Mniej niż zero”, „Stacja Warszawa”, a także „Tańcz, głupia, tańcz”.

Zobacz także: Quiz. Piasek czy Mrozu? Czyja to piosenka? 8/10 to minimum!

Krzysztof Cugowski jest współzałożycielem i wieloletnim wokalistą „Budki Suflera”. Nagrał z grupą aż dwanaście albumów studyjnych. Rozstał się z nią w 2014 roku. Obecnie nagrywa i koncertuje z „Zespołem Mistrzów”, złożonym z wybitnych instrumentalistów. Piosenkarz nagrywał także albumy solowe. Współpracował z takimi artystami jak: Ray Wilson, Gary Brooker oraz Garou. Występował na scenie wspólnie z synami – Wojciechem i Piotrem, w ramach rodzinnego zespołu „Cugowscy”.

Quiz. Cugowski czy Panasewicz?

Sprawdź swoją wiedzę na temat tych dwóch wybitnych wokalistów i odpowiedz na 12 pytań. Czy znasz ciekawostki z życia tych artystów? Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, czy jesteś prawdziwym ekspertem!

Quiz. Cugowski czy Panasewicz? Będziesz mistrzem, jeśli przekroczysz 7 punktów!

Pytanie 1 z 12

Który artysta jest wokalistą zespołu Lady Pank?

Następne pytanie >

Zobacz także: Quiz. Czy znasz największe przeboje Bruce’a Springsteena? 8/10 to minimum!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!